League of Legends

5Mid Özel: Team Galakticos’un kadrosu belli oldu

Türkiye Şampiyonluk Ligi’nin en yeni ekiplerinden Team Galakticos, 2017 Kış Mevsimi’nde mücadele edecek kadrosu belli oldu. Gençler ve veteranlardan oluşan takım, sinerji konusunda mesafe kat ettiği takdirde ligin iddialı ekiplerinden birisi olacak gibi gözüküyor. 

Rekabetçi ortamı her geçen yıl artan Şampiyonluk Ligi, 2017 yılında çok daha mücadeleci ve güzel karşılaşmalara sahne olacak. Hali hazırda oturmuş kadrolarını güçlendiren ekiplerin yanı sıra, bu mevsim bir ilk olarak ligde üç yeni takım bulunuyor. Galatasaray Espor ve 1907 Fenerbahçe Espor’un yanı sıra Team ORORO’nun yerini satın alarak League of Legends’a giriş yapan Team Galakticos da ligimizin en yeni ekiplerinden. Yönetim ve altyapı bakış açılarıyla lige yenilik getirecek olan organizasyon, gençlere ve istikrara önem vermesi ile mentalite açısından farklılaşıyor. Organizasyona ve altyapıya önem veren ekip, takımın genel menajeri olarak Yakup Özipek’i transfer etti. Victorious Ace’in başarısının arka planındaki isim olan Özipek, Team Galakticos’un oluşturulmasında da aktif bir şekilde görev aldı. Ekibin diğer menajeri ise Ali Doğan olacak. Menajerlik görevinin yanında espor takımlarında büyük bir öneme sahip olan mental koç görevini de üstlenen Doğan, daha önce Dark Passage’da da çalışmıştı.

Kadroların kilitlenmesine kısa bir süre kala, Team Galakticos’un 2017 Kış Mevsimi’nde mücadele edecek oyuncuları belli oldu. Takım şu oyunculardan oluşuyor:

 • Üst koridor: Rare/Brolia
 • Orman: K0u
 • Orta koridor: SozPurefect
 • Nişancı: Mean
 • Destek: Revanche
 • Koç: Feanor

Oyuncular kadar teknik kadroya da önem veren Team Galakticos, koç olarak Matko “Feanor” Jemric’i transfer etti. Daha önce Avrupa League of Legends sahnesinde birçok ekiple çalışan tecrübeli isim, son olarak MnM Gaming’de görev almıştı. Takımın kadrosuna baktığımızda sinerjinin önemli olduğu orman ve orta koridor pozisyonlarında yabancı oyuncu tercih edilirken, geride kalan oyuncuların genç olmasına dikkat edildiğini görüyoruz. Üst koridorda Crew’dan tanıdığımız Rare ile Yükselme Ligi’nin en yetenekli üst koridor oyuncularından birisi olarak gösterilen Brolia bulunuyor. Başlangıç beşinde olmak için iki oyuncu arasında ciddi bir mücadele gerçekleşecek gibi duruyor.

Orman rolünde ise takım, daha önce Supa Hot Crew ve Giants takımlarında forma giyen K0u’yu transfer etti. Son olarak IEM Gyeonggi 2016’da Dark Passage ile mücadele eden oyuncu, tecrübesi ve yeteneği ile öne çıkıyor. Orta koridorda ise SozPurefect ismini görüyoruz. EU CS ligini takip edenlerin yakından tanıdığı SozPurefect de Avrupa’da Yükselme Ligi’nde birçok takımda oynamış, EUW sıralamasında ilk otuzun arasında bulunan bir oyuncu. Bu yıl ismi LCS takımları ile de anılan SozPurefect, Türkiye Şampiyonluk Ligi’nde gittikçe artan orta koridor oyuncusu kalitesini daha da üst seviyeye taşıyacaktır.

Nişancı rolünde ise ülkemiz Yükselme Ligi takımlarında mücadele eden, son olarak ismi Galatasaray Espor olarak değişen Victorious Ace’de oynayan Mean bulunuyor. VA ile lige yükselmeyi başaran oyuncu, mekanik anlamında ham yetenek olarak gösterilebilir. Mean’in koç yönetimi altında eksiklerini giderdiği takdirde yüksek bir potansiyeli bulunduğunu ekleyelim. Nişancı rolünden desteğe geçiş yapan oyuncuların daha önce geçmişte başarılı olduğunu görmüştük. Takımın destek rolündeki isim ise Revanche. Kariyerinin büyük bir bölümünü nişancı olarak geçiren oyuncu, HWA’daki agresif oyunları ile tanınıyor. 2016 Yaz Mevsimi’nde rol değişikliğine giderek desteğe geçen oyuncunun Mean ile geliştireceği sinerji, takımın başarısına doğrudan etki edecektir.

1 Yorum

1 Yorum

 1. felixCulpa

  2 Ocak 2017 at 21:55

  revanch destek :D

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir