League of Legends

Team Huma, Challenger elemelerinde finalde yenildi

Oyuncumuz Holyphoenix’in takımı Team Huma, Challenger elemelerinde finalde Millenium’a 2-0 yenildi. Ne var ki bu sonuç, Huma’nın Challenger hayallerinin sonu değil. Teknik olarak final oynayan iki takım da Promotion Turnuvası’na katılmaya hak kazanmıştı. Final karşılaşmasının sadece formalite olduğunu ve takımların rakiplerini belirlemek için oynandığını belirtelim.

Dün oynadığı 3sUP serisi zor da olsa kazanan Huma, aynı performansı bugün gösteremedi. Belirgin bir çok zayıflığını bulunan takım, 3sUP karşısında geri dönmeyi başarmıştı. Öte yandan Millenium takımı, uzun zamandır birlikte oynayan ve çok daha koordineli bir takım. Dolayısıyla Millenium, Huma’nın hatalarını çok daha rahat bir şekilde cezalandırdı. Üst koridor oyuncuları ilk maçta Millenium’u taşırken, 2. maçta ise nişancılarının ortaya koyduğu oyun Millenium’a zaferi getirdi. Huma’da ise bugün de koridor değişikliğinin hala büyük bir problem olduğunu gördük. Sezon 6 değişikliklerinin gelmesiyle beraber oyunlar çok daha “erken oyun” odaklı ve çok daha hızlı geçiyor. Bu mentalite ile oynayan Millenium, daha başarılı bir erken oyun ortaya koyarak zaferi elde etti.

Huma’da Godbro yine iyi bir oynamasına rağmen Werlyb-Santorin ikilisi yeteri kadar iyi oynamayı başaramadı. Oyuncumuz Holyphoenix ise istikrarlı fakat etkisiz bir oyun oynadı. Özellikle de çok daha net bir şekilde geriye düştükleri ikinci maçta Graves ile minyon sayısını yakın tutmasına rağmen Holyphoenix, oyuna bir katkı koyamadı.

Challenger Promotion Turnuvası’nın tarihleri ilerideki günlerde Riot Games tarafından açıklanacak. Tüm gelişmeleri sitemizden takip edebilirsiniz.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir