League of Legends

Team Huma, Challenger elemelerinde finale yükseldi

Avrupa sahnesinde oynayacak ilk Türk oyuncu olan Holyphoenix’in takımı Team Huma, Avrupa Challenger Ligi Açık Elemeler Turnuvası’nda 3sUP’ı 2-1 yenerek finale yükseldi. Oyuncumuz, özellikle de serinin son maçındaki Kalista performansıyla takımının maçı kazanmasında büyük rol oynadı.

Serinin ilk maçında Team Huma, oyun başını oldukça kötü oynayarak 3sUP’a büyük bir avantaj verdi. Koridor değişikliğine giden takım, bu stratejiyi iyi oynayamadı. Özellikle Werlyb, Fiora ile Gnar’a ağır bir şekilde koridoru kaybederken, Beşiktaş takımından da tanıdığımız Nardeus Lucian ile harikalar yarattı. Oyunun neredeyse tamamını kontrolü altında tutan 3sUP, orta koridorda büyük bir hata yaparak Godbro’ya oyun yapma imkanı sağladı. 4 kişilik Azir ultisi ile maçı kazanan Godbro, Huma’nın ilk maçı almasını sağladı. Serinin ikinci maçında ise Huma aynı hataları tekrarladı. Koridor değişikliğine gitmemelerine rağmen Santorin-Werlyb ikilisi üst koridorda rakiplerine 2 skor verdi. Santorin’in üst koridoru kamplamasına rağmen belirgin bir avantaj yakalayamayan Huma, oyunun yine ilk dakikalarından itibaren geriye düştü. Orta koridorda Abaria Vel’koz ile Azir’e karşı büyük bir üstünlük sağlarken, alt koridorda Trundle’ın da yardımıyla Nardeus yine koridoru kazandı. İlk oyundaki hatasını yapmayan 3sUP, maçı kazanarak seriyi 1-1’e getirdi.

Serinin son maçında ise farklı bir kompozisyon kuran Huma, bunun ödülünü de aldı. Jax-Lee-Liss-Kalista gibi şu anda metada oldukça güçlü durumda olan şampiyonları seçen takım, ilk iki maçın tam tersine oyunun erken safhalarında avantajı eline aldı. İlk kanı Werlyb’in Jax’ına vermeyi başaran Huma, sistematik bir şekilde oynayarak 3sUP’ı hatalar yapmaya zorladı. 2. maçtaki zaferde büyük bir etken olan Trundle seçimi, bu maçta 3sUP’a avantajdan çok dezavantaj yarattı. Jax’ın ayrık ittirmesini de efektif bir şekilde kullanan Huma, maçı da kazandı ve seriyi 2-1 bitirerek finale yükseldi.

Team Huma’nın finaldeki rakibi, K1CK’i 2-0 yenen Millenium takımı oldu. Huma ile Millenium arasındaki karşılaşma yarın yine saat 20.30’da başlayacak. Kazanan takım Challenger Ligi’ne yükselmek için iki takım (geçtiğimiz mevsim ligin en altındaki takım ve Polonya ya da İspanya şampiyonlarından biri) ile daha maç yapacak.

2 Yorum

2 Comments

  1. Kobalt Try

    5 Ocak 2016 at 23:41

    videosu varmı izleyebilcemiz twichdeki kanal açmıyo

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir