League of Legends

Team Huma LCS’e çıkma karşılaşmasını kaybetti

Temsilcimiz Holyphoenix’in oynadığı takım olan Team Huma, LCS Promotion turnuvasında Giants’a 3-1 elenerek LCS’e çıkma hakkını kaybetti. Takım, gelecek mevsim Avrupa Yükselme Ligi’nde yoluna devam edecek.

Avrupa Yükselme Ligi Finali’nde Inspire’ı eleyerek şampiyon olan Tema Huma, Promotion turnuvasına avantajlı başlamıştı. Avrupa LCS Bahar Mevsimi’ni 8. olarak bitiren Roccat ile karşılaşan takım bu seriyi 3-1 kaybetmiş ve LCS’e çıkma yolundaki ilk hakkında başarılı olamamıştı. Splyce’a yenilen Giants ile karşılaşan takımımız, bu mücadeleden de 3-1 mağlup ayrılarak LCS hayallerine veda etti.

Serinin ilk karşılaşmasında Roccat serisinin 3. maçındaki Jhin tercihinde bulunan Huma, Holyphoenix çok iyi oynamasına rağmen Sonstar ve Wisdom’ın oyunlarına engel olamadı ve ilk maçı kaybetti. İkinci maçta ise Quinn-Lucian taşıyıcılarını seçen Huma, Godbro’nun mükemmel oyunu ile seriyi eşitledi. Rahat oldukları kompozisyonları etkili bir şekilde oynayan Huma, bu maçta da istedikleri seçimleri yaptıklarında rakibi ne kadar domine edebildiklerini kanıtladı. Serinin son iki karşılaşması ise Wisdom ve xPepii’nin etkili oyunu sonucu Giants’a gitti. Seri boyunca Rudy’ye haritada nefes aldırmayan ve rakibinden çok daha fazla proaktif oyunlar yapan Wisdom, kalitesini Vadi’ye yansıttı. Öte yandan 2. maçta harika bir Quinn oynamasına rağmen son iki karşılaşmada oldukça kötü oynayan Godbro da League of Legends seyircileri tarafından oldukça eleştirildi.

Takımın baskı altında sinerjisini kaybetmesi seriye mal olurken, bu hafta 14 karşılaşmaya çıkan Giants ise oynadığı her maçta oyununu geliştirdi ve objektif olarak bakıldığında LCS’te kalmaya hak kazandı. Huma’nın akıbeti ise henüz belli değil. Yaz Mevsimi için Yükselme Ligi’nde bir yeri olan takımın oyuncularının kalıp kalmayacağı merak konusu. Ortaya çıkan Behdad Jaafarian skandalından sonra oyuncuların Huma’dan ayrılacağı da söyleniyor.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir