League of Legends

Team Impulse’un 2016 kadrosu belli oldu

Uzun süredir transfer arayışı içerisinde olan Amerika LCS takımlarından Team Impulse’un 2016 kadrosu belli oldu.

Geride bıraktığımız 2015 sezonu Team Impulse adına pek de iç açıcı geçmemişti. Takımda çok fazla oyuncu değişikliği olurken, Amerika temsilcisi Dünya Şampiyonası’na gitmeyi kıl payıyla kaçırmıştı. Bir başka sorun ise geçtiğimiz aylarda yaşanmış, takım LCS’deki yerini satışa çıkarmış fakat satın alan olmamıştı.

Tüm bu olayların ardından Team Impulse’un 2016 sezonuna yeni bir kadroyla girmekten başka seçeneği kalmadı. Takımın yeni kadrosu ise 2015 sezonunda oluşturulan kadroya göre bariz bir şekilde daha kötü. Geçtiğimiz sezondan takımda kalan tek isim orta koridor Gate oldu ve oyuncu destek rolüne geçti. Genç oyuncu Team Impulse’un yıldız ismi XiaoWeiXiao’un ceza almasının ardından takıma katılmıştı. Mekanik bakımından fazla iyi olmayan Gate, 2015 sezonunda en kötü orta koridor oyuncuları arasında gösteriliyordu. Alt koridorda saldırı gücü taşıyıcısı rolüne gelen isim de daha önce Team Coast’da oynayan DontMashMe oldu. İki oyuncunun sezon başlamamasına rağmen ligdeki en zayıf alt koridor ikilisi olduğunu söylesek yanlış bir önerme yapmış olmayız.

Takımın ormancısı ise yakından tanıdığımız Japon ekibi DetonatioN FocusMe’nin eski Koreli ormancısı Procxin oldu. Oyuncunun Temmuz ayında takımdan ayrılması ve o süreden beri profesyonel anlamda maça çıkmamış olması Team Impulse adına bir başka dezavantaj. Üst ve orta koridor için ise farklı bölgelerin tekli dereceli sırasından oyuncular tercih edildi. Üst koridora Kuzey Amerika oyuncusu Feng transfer edildi. Oyuncunun tekli derecelide 119. sıraya kadar çıktığı da alınan bilgiler arasında. Orta koridor için ise Koreli Pirean kadroya katıldı. Bu oyuncunun da Kore sunucusunda 64. sıraya kadar ulaştığı söyleniyor.

Team Impulse ekibi 2016 sezonu için yeni kadrosunu bu oyunculardan kurmuş bulunuyor. Yeni kadro genel anlamda tecrübesiz ve fazla tanımadığımız oyunculardan oluşuyor. Ayrıca farklı bölgelerden oyuncuların bulunmasından dolayı iletişim sıkıntılarının çıkması da ihtimaller dahilinde. Bu nedenle 2016 sezonunda Team Impulse’u daha zorlu bir maraton bekliyor.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir