League of Legends

Team Impulse, LCS’deki yerini ve markayı satışa çıkardı

Team Impulse marka adını ve League of Legends takımının ligdeki yerini satışa çıkardığını açıkladı.

Takımın genel müdürü Alex Gu’nun takımı satışa çıkarmayı bir süredir düşündüğü bilinirken kararını geçtiğimiz hafta verdiği öğrenildi. Verilen bu kararın ardından ise takım bir an önce yeni bir sahip aramaya başladı. Yeni yönetimin LCS 2016 sezonu için gerekli zamana ve kaynağa sahip olmasına da dikkat ediliyor.

2013 yılının başında Çin takımı olarak Amerika LCS’e gelen LMQ, 2014 Dünya Şampiyonası’na da katılmış fakat istediği sonuçları alamamıştı. Bunun ardından ise takım Team Impulse adıyla tekrar birleşti. 205 yılında bahar ve yaz mevsimi sezonlarında büyük bir patlama yapan Team Impulse, 2015 Dünya Şampiyonası’na da katılmaya çok yakındı. Mevsim finallerinde Cloud9 ekibine kaybeden Team Impulse şampiyonaya katılma şansını üzücü bir şekilde kaybetmişti.

Bu noktada önemli olan detay ise takımın LCS’teki yerini ve markayı satmasından çok, oyunculara ne olacağı. Geçtiğimiz günlerde ormancısı, destek oyuncusu ve üst koridor oyuncusu takımdan ayrılan Team SoloMid’in en büyük ihtiyacı, üst koridor ve ormancı oyuncusu olarak göze çarpıyor. Ligdeki en güçlü ikililerden olan Impact-Rush ikilisinin Team SoloMid’e gidip gitmeyeceği büyük merak konusu. Muhtemel bir rüya takım olma yolundaki en önemli adım olarak gözüken Rush ve Impact’in TSM’e gitmesi, hayranlarının en büyük isteği.

Şimdilik takımın hangi organizasyon tarafından alınacağı bilinmiyor. Ayrıca satın alındıktan sonra isminin değişip değişmeyeceği yine bilinmeyenler arasında. Team Impulse adına olacak yeni gelişmeleri tekrar sitemizden takip edebilirsiniz.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir