League of Legends

Team Impulse satılıyor

Amerika LCS takımlarından Team Impulse takım menajeri Lucas Wen, Yahoo’ya yaptığı açıklamada yatırımcı aradıklarını ve takımı satın almaya yönelik tekliflere de açık olduklarını belirtti.

Geçtiğimiz yıl yıldız oyuncuları XiaoWeiXiao’nun profesyonel sahneden men edilmesinden sonra bir türlü toparlanamayan Team Impulse, finansal açıdan zor günler geçiriyor. 2016 Bahar Mevsimi başlamadan önce de takımın satılık olduğu duyurulmuştu. Son dakikada bir kadro kuran TiP, oyuncuların vize problemlerinden dolayı neredeyse mevsimin yarısından fazlasını yedek oyuncular ile oynamak zorunda kalmıştı. Takım tam kadro oynamaya başladıktan sonra beklentileri aşmış ve hafife alınmaması gereken bir takım olduğunu kazandıkları maçlarda açıkça belirtmişti.

Normal sezonu dokuzuncu olarak bitiren Team Impulse, geçtiğimiz günlerde Amerika LCS Promotion Turnuvası’nda oynadı. Yükselme Ligi takımlarından Apex ile karşılaşan takım, rakibini rahat bir şekilde eleyerek LCS’te oynamayı hak ettiklerini kanıtladı. Normal sezonda 5. haftadan sonra sadece bir kez kazanabilen takımda ormancı ve orta koridor pozisyonlarındaki oyuncular dikkat çekiyor. Özellikle ormanda oynayan Procxin, takımın en iyi oyuncusu olarak gösteriliyor.

Organizasyon 2016 Yaz Mevsimi’nden önce aradığı yatırımcıyı bulmayı umuyor. Takımın satılıp satılmayacağı konusunda ise şu an için belirsiz.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir