Haber

Team Liquid 25 milyon dolar daha yatırım aldı

Riot Games

Kuzey Amerika’nın en büyük espor organizasyonlarından birisi olan Team Liquid, 25 milyon dolar daha yatırım aldı. 

Kardeş şirketi aXiomatic’in ikinci yatırım turunu açtığı organizasyon aralarında Golden State Warriors’ın yönetim kurulu üyelerinden Bruce Karsh’ın da bulunduğu birçok kişiden yatırım topladı. Yatırım turunda Washington Wizards’ın sahiplerinden Ted Leonsis, Peter Guber ve Jeff Vicnik de yer aldı. Organizasyon hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz Haziran ayında 16.5 milyon dolarlık bir yatırım almıştı.

Organizasyonun aldığı bu yatırımın karşılığını da rahatlıkla verdiğini belirtmek gerekiyor. Geçtiğimiz yıldan bu yana başarıdan başarıya koşan Team Liquid, Kuzey Amerika’daki FPS oyun sahnesini domine ederken NA LCS 2018 Bahar Mevsimi Şampiyonu olmuş, geçtiğimiz yaz düzenlenen The International 2017’nin de şampiyonu olmuştu.

2018 sezonu için NA LCS franchise’ına kabule edilen organizasyon, ligdeki slotu için 10 milyon dolar ödemişti. Takımın ilk turdan daha fazla yatırım alması ise akıllara organizasyonun genişleyeceği uzun bir süre önce duyurulan Overwatch Ligi ile ilgilendiği iddiasını getirdi. OW Ligi’nin bu yılki slot fiyatlarının 30 ile 60 milyon dolar arasında olacağı tahmin ediliyor.

Hali hazırda büyük bir espor fasilitesine de sahip olan Team Liquid, alt yapı konusuna en çok yatırım yapan organizasyonların arasında. Organizasyonun şu anda League of Legends, Counter Strike: Global Offensive, Halo, Street Fighter, Dota 2, Hearthstone, Starcraft 2 ve Super Smash Bros Melee oyunlarında takımı bulunuyor. League of Legends takımının son olarak Riot Games tarafından Berlin ve Paris’te düzenlenen MSI 2018’de mücadele ettiğini ve beşinci olduğunu da not düşelim.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir