League of Legends

Team Liquid, Link ile yollarını ayırdı

NA LCS ekiplerinden Team Liquid, orta koridor pozisyonunu transferi ile güçlendirdiği Link ile yollarını ayırdığını duyurdu. ESPN Esports’a bir açıklama yapan takım sahibi Steve Arhancet, oyuncunun aktif bir şekilde yedek oyuncu olarak kullanılmayacağını belirtti. 

2017 Bahar Mevsimi’nde oynadığı altı karşılaşmanın sadece ikisini kazanabilen Team Liquid, kadrosunda değişikliğe gitme kararı aldı. Geçtiğimiz ayın başında Link’i transfer ettiğini açıklayan ekip, oyuncunun LCS’te aktif bir şekilde Goldenglue ile dönüşümlü oynayacağını söylemişti. Antrenman maçlarında orta koridorda iki oyuncuya eşit süre veren TL, Link’in LCS için yetersiz olduğuna karar verdi ve oyuncu ile yollarını ayırdı. Bu hafta içerisinde TL’nin gaming house’undan ayrılacak olan Link, hala sözleşmeli bir şekilde TL oyuncusu gözükmesine rağmen aktif kadrodan çıkarıldı.

Takım ayrıca şu anda daha önce Gravity ve Team Dignitas’ta koçluk yapan eski nişancı Cop’u da transfer etmek istiyor. Organizasyonun hedefinde Cop ile birlikte Big Gods takımının destek oyuncusu Konkwon da bulunuyor.

Uzun bir süre Counter Logic Gaming’te forma giyen Link, 2015 yılının sonundan itibaren aktif profesyonel oyuncu yaşantısını bırakmıştı. CLG’yi bıraktığı zamanki performansı oldukça kötü olan Link’in TL’ye transferi ise herkesi şaşırtmıştı. Liquid’in bu hamlesi ise hayranları tarafından çokça eleştiri aldı. Pazarlama konusunda bir espor takımının yapması gereken her şeyi yapan ve oldukça başarılı işler çıkaran TL’nin oyun kısmındaki yönetim konusundaki başarısızlığı, takımın hayranlarını hayal kırıklığına uğratıyor. TL, bu hamleden sonra sadece Goldenglue ile yoluna devam edecek.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir