League of Legends

Team Liquid’de Piglet orta koridora geçiyor

flickr.com/lolesports

Kuzey Amerika LCS’te son sırada bulunan Team Liquid, kadrosunda büyük bir değişikliğe gidiyor. Takımın nişancısı Piglet’in orta koridora geçmesi planlanırken, nişancı rolünde ise daha önce de takımın formasını giymiş olan Youngbin ismi öne çıkıyor.

Kötü günler geçiren ve Kuzey Amerika LCS’in son sırasına demir atan Team Liquid, kadrosunda radikal değişiklikler yaparak bu durumu sonlandırmak niyetinde. ESPN’in haberine göre, takımın mevcut nişancısı  Chae “Piglet” Gwang-ji orta koridora geçerken, ondan boşalan nişancı koltuğuna Jung “Youngbin” Young-bin getirilecek. Team Liquid, bu iki değişikliği hayata geçirmek için Riot Games’in onayını bekliyor.

Team Liquid’in Facebook sayfasından 21 Şubat’ta takım sahipleri tarafından yapılan açıklamada, takımın kadrosunda rotasyona gidileceği duyurulmuş ve orta koridor  Greyson “Goldenglue” Gilmer’in performansının TL için yeterli olmadığı ifade edilmişti. En son Team Liquid Akademi takımında orta koridorda oynayan ve kadronun yeniden kurulması kararının ardından takımla yolları ayrılan Youngbin, Mart 2016’dan bu yana herhangi bir takımda oynamadı. Oyuncunun yaklaşık bir yıldır profesyonel sahneden uzak kalması ve koridor değiştirerek nişancı rolüne geçmesi performansına yönelik kuşkular oluşturuyor. Bu sezon başında ve ortasında kadrosunda rotasyon deneyen TL, ormancı Moon’la yollarını ayırıp orta koridora Link’i getirmişti. Ancak Link’den beklediği verimi alamayan ekip, orta koridoru Goldenglue’ye vererek Link’le de yollarını ayırma kararı almıştı.

Bu sezon oynadığı on karşılaşmada sadece iki galibiyet alabilen TL, Team Envy ile beraber ligden düşmek için en büyük iki aday konumunda. Planlanan bu değişikliğin TL’i nasıl etkileyeceği merakla bekleniyor.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir