League of Legends

Team SoloMid destek rolü için oyuncu denemelerini başlattı

Amerika LCS takımlarından Team SoloMid destek rolü için yeni oyuncu denemelerini başlattı.

2016 sezonuna çok iddialı bir kadro kurarak giren TSM, Bahar Mevsimi’nin sonlanmasıyla destek oyuncusu Yellowstar ile yollarını ayırmıştı. Yeni kadrosunu Bjergsen’in etrafında kuran takım dört yeni oyuncu transferi yaparak köklü bir değişim gerçekleştirdi. Hauntzer, Svensekeren ve özellikle Doublelift ile Yellowstar transferleri büyük bir yankı uyandırmıştı. Takıma mutlak şampiyonluk için dahil olan oyuncular ne yazık ki beklediğini bulamadı. Mevsim finallerinde 3-2 Counter Logic Gaming’e kaybeden TSM ikinci olmuş ve MSI biletini de rakibine kaptırmıştı.

Bu hayal kırıklığının hemen ardından takım içinde ayrılık sinyalleri baş gösterdi. Ayrılık dedikodularında adı geçen oyuncu ise Yellowstar olmuş ve çok geçmeden oyuncu takımdan ayrıldığını duyurmuştu. Yellowstar, TSM’den ayrılmasıyla beraber tekrar Avrupa’ya doğru yelken açtı ve Fnatic’e geri döneceğine dair ciddi iddialar ortaya atıldı. Destek oyuncusun kaybeden Team SoloMid ise çok geçmeden yeni destek oyuncusu içi arayışlara başladı. MSI’dan doğan boşluğu iyi değerlendirmek isteyen takım Kore’ye giderek antrenman yapmaya başladı. TSM’in oyuncu denemelerine başladığı ilk isim ise Çinli Biofrost oldu. Daha önce Amerika Yükselme Ligi takımlarından Dream Team’de görev alan Biofrost hakkında çok fazla bir bilgi bulunmasa da Doublelift ile tekli derecelide birlikte oynadığı haberleri gündeme gelmişti. Oyuncu seçiminde aceleci davranmak isteyen TSM’in bir sonraki hamlesi ise son olarak KT Rolster’da görev alan IgNar‘ı denemeye almak oldu. Koreli destek oyuncusu KT Rolster’dan ayrıldıktan sonra Avrupa Yükselme Ligi takımlarından Renegades Banditos ile sözleşme imzaladı. Olası TSM transferi için bu durum bir engel gibi görünse de Renegades Banditos böyle bir durumda IgNar’ın kontratını feshedebileceğini açıkladı.

Team SoloMid transfer konusunda henüz tam anlamıyla kesin bir sonuca varmış değil. Yine de IgNar şu an destek rolüne en yakın aday durumunda ve transferin önümüzdeki günlerde açıklanması bekleniyor.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir