League of Legends

Team SoloMid IEM Oakland için WildTurtle ile anlaştı

Yıldız nişancısı Doublelift’in oynamaya bir mevsim ara vereceğini açıklamasından sonra bu pozisyona oyuncu arayan Team SoloMid, önümüzdeki haftasonu oynanacak olan IEM Oakland turnuvası için WildTurtle ile anlaştı. ESPN’in haberine göre oyuncu sadece TSM ile değil Team Dignitas ile de bir deneme süreci geçirecek.

NA LCS’in drama kraliçesi olan Team SoloMid bir kez daha kadro değişikliğine gidiyor. Doublelift’in profesyonel sahneye bir mevsim ara vereceğini açıklaması ile beraber nişancı pozisyonuna oyuncu arayan takım, Immortals’ın eski oyuncusu WildTurtle ile IEM Oakland için anlaştı. 2013’ün Mart ayından itibaren TSM’de iki yıl performans gösteren WildTurtle organizasyona hiç yabancı değil. Doublelift’in oyun tarzına benzer bir tarz benimseyen WT’nin Biofrost ile nasıl bir sinerji geliştireceği, oyuncunun TSM’deki geleceğini de etkileyecek.

Daha önce Cloud9’da da oynayan WildTurtle, Team SoloMid ile çıktığı ilk karşılaşmada 5’te 5 yaparak gönülleri fethetmiş ve takımdaki yerini sağlamlaştırmıştı. Geçtiğimiz yılki hayal kırıklıklarından sonra yeni kurulan Immortals’a transfer olan oyuncu, takım ile çıktığı iki mevsimde muazzam bir yenilmemezlik serisi elde ederken, Worlds veya MSI’ya katılma başarısı gösterememişti.

Team SoloMid ise geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da IEM turnuvasını kadro denemek için kullanacak gibi gözüküyor. Geçtiğimiz yıl Kasing ile IEM turnuvasına çıkan takım, hem oyuncunun takıma alışamaması, hem de Kasing’in Avrupa’ya dönme isteği yüzünden Yellowstar’ı transfer etmişti.

WT’nin Biofrost ile nasıl bir uyum geliştireceği de büyük bir merak konusu. Zira Doublelift’in agresifliğine ve liderliğine çok alışan Biofrost’un WT ile oynarken daha aktif ve konuşkan olması gerekecektir. Bununla beraber WT için seçenekler sadece TSM ile kısıtlı değil. Philadelphia 76ers’ın Team Dignitas ve Apex’i satın almasından sonra LCS’e Team Dignitas markası altında mücadele edecek olan organizasyonun WT ile ilgilendiği, oyuncunun TSM ile Kore’ye kampa gitmeden önce bir hazırlık dönemi geçireceği de konuşuluyor.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir