League of Legends

Team SoloMid koç pozisyonuna SSONG’u getirdi

Riot Games

NA LCS ekiplerinden Team SoloMid, ESPN’in haberine göre Parth Naidu’dan boşalan koç pozisyonuna Immortals’tan Koreli Kim “SSONG” Sang-soo’yu getirdi.

Çin’de düzenlenen 2017 Dünya Şampiyonası’nda D Grubu’nda yer alan ve ilk ikiye giremeyerek turnuvaya erken veda eden TSM, yeni sezon öncesi radikal kararlar almayı planlıyor. Her ne kadar takımıyla Kuzey Amerika’da iyi bir sezon geçirse de global anlamda başarı elde edemeyen Parth Naidu, TSM’de farklı bir rolde görev almaya devam edecek. Bu görevin ne olacağı ise şu an için açıklanmadı. Öte yandan TSM’in kadrosunda da birkaç gün içinde değişikliğe gideceği dedikoduları NA sahnesinde gündemi meşgul ediyor. Kimlerin gönderileceği ve hangi bölgelere yeni transferler yapılacağı bu ay sonuna kadar muhtemelen belli olacak.

TSM’in yeni koçu SSONG, daha önce Kore’de ROX Tigers ve Longzhu Gaming’i çalıştırmış, ardından NA LCS’te Immortals’ın başına geçerek daha da tecrübeli bir isim haline gelmişti. Koçu meslektaşlarından ayıran en önemli özellik, takımlarında shot-caller destek oyunculara yer vermesi olarak ön plana çıkıyor. Kore’de hem ROX hem de Longzhu’da GorillA gibi harika bir isimle çalışma şansı yakalayan SSONG, Immortals’ta da bu boşluğu Olleh ile doldurmuştu. TSM’de ise bu rolde yer alan Biofrost’un performansı eleştiri konusu. Takıma geldiği günden bu yana gösterdiği gelişim taraftarlar tarafından tatmin edici bulunmayan oyuncunun TSM’den ayrılması muhtemel. Bakalım SSONG elindeki Biofrost’u arzu ettiği destek oyuncusuna evirmeye mi çalışacak, yoksa bu bölgeye veteran bir ismin transfer edilmesini mi isteyecek.

 

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir