League of Legends

Team SoloMid koç Weldon ile yollarını ayırdı

NA LCS’in en başarılı takımlarından Team SoloMid, geçtiğimiz mevsim başında koç kadrosuna kattığı sporcu psikoloğu Weldon Green ile yollarını ayırdı. Resmi sitesinden yaptığı bir açıklama ile bu ayrılığı duyuran organizasyon, Weldon’ın geçtiğimiz aylarda Kore takımlarına karşı söylediklerine de açıklık getirdi.

2016 yılında büyük başarıları da hayal kırıklığını da yaşayan Team SoloMid, 2017 yılına girerken koç kadrosunda da değişikliğe gitti. 2016 yılının başında büyük transferler yaparak yıldız isimleri toplayan ve adeta bir süper takım oluşturmayı amaçlayan Reginald, bu hedefine ulaşsa bile başarıyı yakalayamamıştı. Yaz Mevsimi’ne girerken takımın aldığı kararlardan birisi YellowStar ile yolları ayırmak olurken, diğeri ise daha önce CLG’de de çalışan ve iyi işler çıkaran sporcu psikoloğu Weldon Green’i transfer etmekti.

Yaz Mevsimi’nde sadece Phoenix1’e yenilerek kırılması imkansız bir rekora imza atan Team SoloMid, mevsim finallerinde de şampiyonluğa ulaşmayı başarmış ve Worlds 2016 biletini kapmıştı. Burada D grubunda Samsung Galaxy, Royal Never Give Up ve Splyce ile mücadele etmiş, son karşılaşmasını kaybederek gruptan çıkamamıştı. Bu kadar büyük bir hype yaratıldıktan sonra TSM’in gruplardan çıkamaması elbette ki camiada çokça konuşulsa da, Worlds 2016 süresince takımla alakalı daha çok konuşulan şey ise Weldon’ın Kore takımlarına bulunduğu ithamlardı.

Kore takımlarını “psikopatlık seviyesinde milliyetçi” olmakla suçlayan Weldon, ayrıca Kore takımlarının antreman maçlarını birbirleri ile paylaştığını, iyi takımların özellikle TSM ile antreman maçına çıkmadığını söylemişti.

Ortada birçok dedikodu dönse de TSM’in Weldon ile hem bu açıklamalarından dolayı, hem de gereğinden “pahalı” olduğu gerekçesiyle yollarını ayırdığı konuşuluyor. Yapılan açıklamada ise organizasyon, Weldon’ın açıklamalarının TSM’i temsil etmediğini, organizasyonun Kore’deki kamplarını çok önemsediğini ve hatta S4’te sürekli Samsung White ile çalıştıklarını sözlerine ekledi. Ortaya çıkan dramanın üzerini bu şekilde örtmeye çalışan TSM, önümüzdeki mevsim için de sporcu psikologları aradıklarını açıklamanın sonunda belirtti.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir