League of Legends

Team SoloMid, nişancı rolüne WildTurtle’ı transfer etti

flickr.com/lolesports

NA LCS’in en köklü ekiplerinden birisi olan Team SoloMid, Doublelift’ten boşalan nişancı rolüne eski oyuncusu WildTurtle’ı getirdi. IEM Oakland’da TSM forması ile oynayan WildTurtle da böylelikle bir yıllık bir Immortals macerasından sonra eski takımına geri dönmüş oldu.

NA LCS’te sezon arası transfer dönemi çok fazla heyecanlı geçerken Team SoloMid beklenmedik bir sürpriz yaptı ve eski nişancısı WildTurtle ile anlaştı. Profesyonel LCS kariyerine Team SoloMid ile başlayan Turtle, çıktığı ilk karşılaşmada 5’te 5 yaparak yerini sağlamlaştırmıştı. TSM ile uzun bir süre oynayan oyuncu, son olarak 2015 yılının sonunda takımdaki Bjergsen hariç her oyuncunun gönderilmesiyle beraber Immortals’a transfer oldu.

WildTurtle’a performans açısından baktığımızda kendisinin TSM’den ayrıldığındaki döneminden çok daha olgun bir oyuncu olduğunu görüyoruz. Immortals’ta Adrian ile gayet iyi bir ikili olan ve takımın en güçlü silahı olan WT, agresifliğini Vadi’ye takım arkadaşlarının yardımıyla çok iyi yansıtmış ve IMT’yi taşımıştı.

Team SoloMid ise 2016 yılı başında Doublelift’i transfer etmiş, ardından Bjergsen etrafına yıldız bir takım kurmuştu. Doublelift de Biofrost ile iyi bir ikili olmasına rağmen 2017 sezonu öncesi ara verme kararı almış ve takımı nişancısız bırakmıştı. Yaz Mevsimi’nde geri dönmek istediğini belirten Doublelift’in WildTurtle ile ciddi bir rekabet içerisine girmesi gerekebilir. DL ve WT arasında kuşkusuz daha iyi olan oyuncu Doublelift olmasına rağmen WildTurtle’ın TSM ile kendisini geliştirip takıma DL’den daha yararlı bir oyuncu olabileceği ihtimali oldukça kuvvetli.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir