League of Legends

Team SoloMid yeniden yapılanıyor

Team SoloMid takımı, geçtiğimiz günlerde üst koridor, ormancı ve destek oyuncusu aradığı açıklamasının ardından bugün de nişancı arayışında olduklarını açıkladı. Şu an takımda sadece orta koridor oyuncusu Bjergsen bulunuyor.

Team SoloMid, kötü geçen bir Yaz Mevsimi’nin ardından 2015 Dünya Şampiyonası’na katılmaya hak kazanmıştı. D grubunda LGD Gaming, KT Rolster ve Origen ile mücadele eden takım, sadece 1 galibiyet alarak tüm hayranlarını hayal kırıklığına uğratmıştı. Galibiyet sayısından ziyade takımın kötü oyunu ve LGD Gaming karşısında bile varlık gösterememeleri, bir şeylerin değişeceğinin sinyaliydi. Turnuva öncesi Dyrus, emekliye ayrılacağını açıklamıştı. Santorin ve Lustboy’un kötü performansı da, oyuncuların takımdan ayrılacağı ihtimalini kuvvetlenmişti. Metada en önemli şey olan ormancı-destek sinerjisii bir türlü yakalayamayan ve bu eksiklikten kaynaklanan sorunlardan dolayı yanlış shotcalling uygulayan takım, Dünya Şampiyonası bittikten sonra bu iki oyuncuyla yollarının ayrıldığını duyurmuştu.

Takımda ormancıdan daha çok eleştirilen pozisyon ise kesinlikle nişancı pozisyonuydu. WildTurtle, Team SoloMid’e geldiğinden beri harika performans göstermesine rağmen, özellikle de son mevsimde büyük bir performans düşüşü yaşıyordu. KEITHMCBRIEF’i takıma katan organizasyon, Turtle’ın motive olması için her şeyi yaptı diyebiliriz. Mental olarak güçlü bir oyuncu olsa da, pozisyon alma bilgisi oldukça düşük olan Turtle, Team SoloMid’in takım savaşlarını kaybetmesindeki en büyük nedenlerdendi. Bunun yanı sıra koridor safhasında da oldukça zayıf olan oyuncu, mevsim boyunca oldukça fazla eleştiriye maruz kaldı. Ve sonunda Team SoloMid, nişancı arayışında olduğu açıklamasını yaptı.

Organizasyonun bu noktada yapacağı en mantıklı iş, işler kötü giderken, Bjergsen’in etrafına bir takım kurmaktı. Bunu şampiyonadan sonra yapmaya başlayan Reginald’ın, oyuncunun etrafına kimleri yerleştireceği büyük merak konusu. Team Impulse’un da satışa çıkarılması ile Impact-Rush ikilisinin Team SoloMid’e gideceği söylentileri artarken, alt koridor ikilisinin kim olacağı konusunda hiç kimsenin bir fikri yok.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir