League of Legends

Team SoloMid’in yeni destek oyuncusu Kasing olabilir

Dünya Şampiyonası sonrası takımda Bjergsen hariç herkes ile yollarını ayıran Team SoloMid, kadrosunu yavaş yavaş oturtmaya başlıyor. Söylentilere göre takımın yeni destek oyuncusunun Kasing olma ihtimali oldukça yüksek.

Bjergsen’in etrafında takım kurma yolunda kararlı bir şekilde ilerleyen Reginald, iyi seçimler yapıyor gibi görünüyor. CLG’den olaylı bir şekilde ayrılan Doublelift’i TSM’e katarak büyük bir transfer gerçekleştiren Regi, destek oyuncusuna H2K’nin destek oyuncusu Kasing’i getirerek akıllıca bir transfer yapabilir. H2K’ye geldikten sonra takımın ard arda 7 zafer kazanmasında büyük rol oynayan Kasing, shotcalling yeteneği ile takımı ligden düşmekten kurtardı. Bununla da kalmadı, 2015 sezonunun her iki mevsiminde de takımın ligi 3. bitirmesinde de payı büyüktü.

Dünya Şampiyonası’nda beklentilerin çok altında bir performans sergileyen Team SoloMid’te göze en çok çarpan eksiklik takımın shotcalling kısmında yetersiz kalmasıydı. Oyunun başlarını çok iyi oynamasına rağmen oyun ortası ve oyun sonu safhalarında aldıkları kötü kararlar yüzünden rakiplerine maçı veren TSM’de uzun zamandır shotcalling mekaniği oldukça zayıf. Özellikle de sezonun başlarında bu işi Bjergsen’in yapmasını isteyen Regi, sezon sonlarına takımın karar mekanizmasından memnun duymuş olabilir. Fakat LCS finali ve Dünya Şampiyonası’ndaki performans, shotcalling konusunda Bjergsen’in daha çok yolunun olduğunu bizlere gösterdi. Oyuncu kötü oynamasına rağmen takımda shotcalling konusunda kendisine yardımcı olacak kimsenin bulunmaması, Bjergsen’in performansının oyunu değiştirmemesine neden oldu.

Öte yandan “yeni” oluşturulan TSM’de destek rolünü Kasing’e emanet etmek, takımın geçtiğimiz mevsimlerde yaşadığı problemleri rahatlıkla çözebilir. Ormancı-destek oyuncusu sinerjisinde de oldukça aktif olan ve erken roamlarıyla rakibi şaşırtma potansiyeline sahip olan Kasing, oldukça iyi de bir shotcaller. Destek rolünde olmasına rağmen H2K’nin özellikle de Avrupa LCS 2015 Bahar Mevsimi’ndeki performansını tamamıyla kontrol etmeyi başaran Kasing, şu an TSM için İngilizce bilen destek oyuncular arasında en iyi aday.

Takımın üst koridor oyuncusu ve ormancı oyuncusunun kim olacağı konusu hala açık değil. Üst koridor için en güçlü adayın Hauntzer olduğu söylenirken, ormancı rolüne ise geçtğimiz mevsim Team Impulse’da harikalar yaratan Rush’ın geleceği söyleniyor.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir