Kategoriler: League of LegendsLeague of Legends Haberleri

Team Vitality, 2.5 milyon euro değerinde yatırım aldı

EU LCS’in formda ekibi Team Vitality, çeşitli yatırım şirketlerinden toplam 2.5 milyon euroluk kaynak topladı.

Yaz döneminde de konuştuğumuz üzere; NA LCS’in bu mevsim, EU LCS’in ise gelecek sene franchising sistemine geçişi League of Legends’ı yatırımcılar ve şirket sahipleri için cazip bir pazar haline getirdi. Özellikle NA LCS’e kabul olmak için ödenen 8 haneli dolarlar, lig başladıktan sonra takımların aldığı dudak uçuklatan yatırımlar, esporun geleceğinin parlaklığı hakkında şüphesi olmayan bizleri iyice heyecanlandırmıştı.

Bugün de Fransa tarafından çenemizi yoracak miktarda bir yatırım haberi geldi. Bu mevsime harika bir başlangıç yapıp 5 galibiyet 1 mağlubiyet ile EU LCS’in zirvesinde bulunan Fransız ekibi Team Vitality, ülkelerinin büyük yatırımcılarından 2.5 milyon euro değerinde yatırım aldı. Yatırımcılar arasında teknoloji ile ilgili konularda yaptığı yatırımlarla ünlenmiş Korelya Capital, Kima Ventures ve Fransa futbol ligi takımlarından Dijon’un başkanının da ortağı olduğu H26 bulunuyor.

“Yatırımlar ortaklarımız ile birlikte büyümemizi ve Avrupa’nın en büyük espor organizasyonlarından biri olmamızı sağlayacak” şeklinde konuşan Team Vitality CEO’su Nicolas Maurer, fonu sektördeki en iyi oyuncuları transfer etmek, yetenekli gençleri keşfetmek ve bir League of Legends okulu kurmak için kullanabileceklerini ekledi. Team Vitality’nin hali hazırda bir akademi takımı var ancak bu büyük yatırımdan sonra gerçekten de kendilerini Avrupa’da daha çok söz hakkı bulunan bir ekip olarak görebiliriz. Team Vitality League of Legends dışında Rainbow Six ve PUBG gibi oyunlarda da faaliyet gösteriyor.

Soykan Soner :