League of Legends

Team WE, Flash Wolves karşısında sürpriz bir galibiyet aldı

flickr.com/lolesports

MSI 2017’nin ilk gün ikinci karşılaşmasında Flash Wolves ile karşılaşan Team WE, sürpriz bir performans sergileyerek turnuvanın en güçlü ekiplerinden birisini devirmeyi başardı. Team WE’de 957, Kled oyunu ile maçın MVP’siydi.

MSI 2017’nin daha ilk gününden nefes kesen mücadeleler izlemeye başladık. Günün açılış maçında SKT, G2 karşısında rahat bir galibiyet alırken, WE-FW karşılaşması sürpriz bir şekilde sonuçlandı. Beklenmedik bir takım kompozisyonu kuran WE, körlemesine Kled, Bard ve Taliyah gibi seçimlerde bulunurken FW üst koridora aldığı Rumble seçimi ile haritanın alt tarafına odaklanacağını gösterdi.

Oyunun ilk dakikalarında ise 957-Condi ikilisinin şovu vardı. Üst koridorda MMD’yi üst üste öldüren ve oyuncunun Sıçra kullanmamasını çok iyi bir şekilde cezalandıran WE, ilk 10 dakikada büyük bir altın farkı açtı. FW ise Karsa’nın WE oyuncularını tek başına yakalaması ile maça tutunurken, alt koridorda 4 kişi ile yaptığı baskınla skorlar alıp maça geri döndü. Fakat WE’de 957, Kled ile maçı tek başına sırtladı.

Altın farkının büyük bir kısmı 957’de toplanırken Team WE, Kled ultisini rotasyonlarda ve takım savaşı başlatmada çok iyi bir şekilde kullandı. Bununla birlikte Bard tercihinden fazla yararlanamamasına rağmen tutan iki ulti, WE’ye ihtiyacı olan skorları getirdi ve takım büyük bir kar topu olarak mücadeleyi kazandı.

SKT’den sonra turnuvanın en iyi ekibi olarak gösterilen FW ise üst koridorunun zayıf karnı olduğunu ve oyun başında geriye düştüğünde ne yapacağını bilemediğini gösterdi. WE ise turnuvaya harika bir başlangıç yaparak beklenenden iyi bir takım olduğunu kanıtladı.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir