League of LegendsNişancıŞampiyonlarSuikastçı

Teemo

Teemo, oyunun en bilinen şampiyonu, meydanların da en korkulan yordle’larındandır. Elindeki tüftüfü ile nişancı ve ve suiksatçı olan bu sevimli görünümlü küçük şampiyonumuz, gizli mantarları ve zehirli dartları ile son derece can yakıcı ve eğlenceli bir karakterdir. Sırf eğlence için sağa sola koyduğunuz tuzak mantarlarınız, dikkat etse bile illaki bir düşmanınızın ayağına denk gelecektir ve sonunda siz hala merkez üssünüzde ölü iken bile düşmanlarınızı katletmeye devam edecek, altın kazanacaksınız. Tüm yeteneklerinizi ve mantarlarınızın can alıcı özelliklerini artırmak için fazla derecede büyü gücü kasmanızı öneriyoruz. Çünkü Teemo’nun pasif Zehirli atış özelliği sayesinde her normal vuruşunuz da büyü hasarı verecektir. Bir de bunun üzerine saldırı hızı eşyaları satın alır iseniz (Örn: Nashor’un Dişi) önünüze çıkacak yok.

Teemo

‘Çevik İzci’

Teemo, Bandle Şehri’ndeki yordle kardeşleri arasında bir efsanedir. Yordlelara göre, Teemo’da bir tuhaflık var ama ne olduğunu tam bilemiyorlar. Teemo diğer yordlelarla vakit geçirmeyi sevse de, Bandle Şehri’nin devam eden savunmasına katılmak için sık sık tek başına görevlere çıkmakta ısrar ediyor. Teemo aslında çok sıcakkanlı olmasına rağmen, savaş esnasında kafasında bir sigorta atıyor. Böylece devriye gezerken almak zorunda olduğu canlar vicdanına yük olmuyor. Gençliğinde daha acemiyken bile, eğitim çavuşları ve diğer acemiler, normalde çok sevimli ve kibar olan Teemo’nun savaş eğitimi başlar başlamaz ölümüne ciddi ve çok etkili bir hale gelmesinden biraz rahatsız olurdu. Teemo’nun üstleri onu çabucak, Megling Komandolar’la birlikte Bandle Şehri’nin en seçkin Özel Kuvvetleri’nden biri olan Anagemi Öncüleri’ne yönlendirdi.

Çoğu yordle, tek başlarına çıktıkları keşif görevlerini pek ustalıkla başaramasa da, Teemo bunlarda dikkat çekecek kadar başarılı. Bandle Şehri’ni casuslardan korumaktaki daimi başarısı, onu açık ara yaşayan en tehlikeli yordlelardan biri yapıyor. Ama en sevdiği handa onunla bal birası kupalarını tokuştururken bunu asla fark edemezsiniz. Bandle Şehri Lig’e yollayacakları ilk şampiyon olarak Teemo’yu seçti, o da bu göreve ördeğin suya alıştığı kadar çabuk uyum sağladı. Özel silahı hava tüfeğinde, balta girmemiş Kumungu Ormanlarından bizzat topladığı nadir bir ajunta zehri kullanıyor. Teemo yakın zamanda, uzun süren yalnızlık dönemleriyle başa çıkabilmek için, kendisi gibi Lig şampiyonu ve onun gibi Bandle Şehri Özel Kuvvetleri üyesi olan Tristana ile arkadaşlık kurdu. Bu ilişki iki yordle için de iyi oldu, ama Valoran’ın dedikoduya doymayan basını arkadaşlığın romantik bir ilişkiye dönmeye başladığı söylentilerini yayıyor. Ne olursa olsun Teemo, League of Legends (Efsaneler Ligi) izleyicilerinin gözlerinden ve çoğu düşmanının korkmayı öğrendiği bir atom karınca.

”Teemo sürekli neşeli yoldaş ile pişmanlık bilmez katil arasındaki ince çizgide duruyor, ama yine de en sevdiğim dostum.”-Tristana

Yetenekler

Kamuflaj
Kamuflaj

Teemo olduğu yerde durur ve 2 saniye boyunca hiçbir şey yapmazsa, istediği süre boyunca gizlenir. Teemo gizlendiği yerden çıktıktan sonra Şaşırtmaca Avantajı’na sahip olur ve Saldırı Hızı 3 saniyeliğine %40 artar.

Kör Eden Dart

Kör Eden Dart

 • Bedel: 70/80/90/100/110 Mana
 • Menzil: 680
 • Bekleme Süresi: 8
 • Büyü Hasarı: 80/125/170/215/260 (+80% Yetenek Gücü)

Rakibin görüşünü etkileyen güçlü bir zehirle hedefe hasar verir ve etki süresi boyunca hedefin kör olmasına yol açar.

Büyü hasarı verir ve hedefin 1.5/1.75/2/2.25/2.5 saniye boyunca kör olmasına neden olur.

Seri Adım

sa

 • Bedel: 40 Mana
 • Menzil: Kendin
 • Bekleme Süresi: 17

Teemo koşuşturmaya başlar ve rakip bir şampiyon ya da kulenin saldırısına uğrayana kadar Hareket Hızı pasif olarak artar. Teemo, depara kalkarak kısa süreliğine darbe alsa bile kaybetmeyeceği ilave Hareket Hızı avantajı elde edebilir.

Pasif: Teemo son 5 saniye içinde bir rakip şampiyon ya da kuleden hasar almadıysa, Hareket Hızı %10/14/18/22/26 artar.

Aktif: Teemo koşmaya başlayarak, 3 saniyeliğine normal ek hızını ikiye katlar. Darbe aldığında bu ek hızı yitirmez.

Zehirli Atış

za

 • Bedel: Pasif
 • Menzil: Kendin

Teemo’nun her saldırısı hedefi zehirleyerek, vuruş anında ve takip eden 4 saniye boyunca hasar verir.

Teemo’nun normal saldırıları hedefi zehirleyerek, vuruş anında 10/20/30/40/50 (+30% Yetenek Gücü) büyü hasarı ve takip eden 4 saniye boyunca, saniye başına 6/12/18/24/30 (+10% Yetenek Gücü) büyü hasarı verir.

Tehlikeli Tuzak

Tehlikeli Tuzak

 • Bedel: 75/100/125 Mana
 • Menzil: 230
 • Bekleme Süresi: 35/31/27
 • Büyü Hasarı: 200/325/450 (+50% Yetenek Gücü)

Saklanan mantarları kullanarak kurulan tuzak, bir rakip üzerine bastığında patlar ve Hareket Hızını %30/40/50 azaltıp, 4 saniye boyunca büyü hasarı verir. Tuzaklar 10 dakika dayanır. Teemo her 35/31/27 saniyede bir mantar toplar ama ufak tefek olduğu için, en fazla 3 tanesini yanında taşıyabilir.Berk Meydanlı

Berk Meydanlı