League of Legends

Tekli derecelinin sevilen şampiyonu Vi, üst koridor şampiyonuna dönüşebilir

8.8 yaması için deneme niteliği taşıyan değişiklikler PBE istemcisinde yerini almaya başlarken, Vi’ın artık üst koridorda daha sık görüleceği de neredeyse kesinleşti.

Jinx, Jhin, Gnar, Ekko ve Vi gibi şampiyonların tasarımcısı August Browning, dün akşam PBE istemcisinde Vi’a gelecek değişiklikleri twitter hesabından duyurdu. Browning’in attığı paylaştığı görsele göre Vi’ın temel saldırı hızı ve can yenilenmesi artırılırkenerken seviyedeki zırh oranı da düşürülecek. Bunun yanında şampiyonun ultisi hariç tüm yeteneklerine de ufak değer değişiklikleri geldi. Buna göre şampiyonun ileri atılıp hasar ve kitle kontrolü uygulamasını sağlayan Q yeteneğinin bekleme süresi ilk seviyede 16 yerine 10 olacak. W yeteneğinin getirdiği saldırı hızı ise hâlihazırda  %30’dan %50’ye doğru gidiyorken, yeni değişiklik ile beraber %15’ten başlayıp %55’e yükselecek. Son olarak şampiyonun E yeteneğinin ise mana bedeli düşürüldü.

Elbette ilk bakışta bu değişiklikler Vi’yı ormandan koparacak nitelikte durmuyor. Bir de şampiyonun en önemli baskın mekaniği olan Q yeteneğinin bekleme süresinin düştüğü hesaba katılırsa işler iyice anlamsızlaşıyor. Ancak şampiyonun ormandan üst koridora transfer olacak olmasındaki en büyük etken erken oyundaki zırh miktarının ve W yeteneğinden aldığı saldırı hızının önemli derecede düşürülmesi. Bu da Vi’ı iyi bir başlangıç yardımı ile bile ormanı kolay dönemez hale getirecek. Bunun yanında artan can yenilenmesi ve geç oyuna doğru eski gücünü geri kazanacak olması da kendisini üst koridordaki savaşçı/tank şampiyonlardan biri haline getirebilir. Elbetteki bu değişikliklerin yalnızca PBE sunucusunda etkili olacağını belirtelim. Nadiren de olsa Riot Games’in PBE kararlarını asıl sunuculara aktarmadan önce değiştirebildiğini biliyoruz.

 

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir