League of LegendsŞampiyonlarSavaşçıTank

Trundle

Trundle, elinde buzdan dev sopası ve cüssesi ile korkutucu bir trol şampiyondur. Savaşçı ve tank özelliklerine sahiptir, ormancı rolünde başarılı iş çıkarır. Başarılı alan büyülerine sahip olması nedeniyle takım çatışmalarında, koridor kontrollerinde ve aram haritasında başarılıdır.

Trundle

‘Trol Kralı’

Trundle, devasa, kurnaz ve sinsi bir trol. Döve döve her şeye istediğini yaptırabilir; buza bile. Kocaman, donmuş sopası ile rakiplerinin iliklerini dondurup, sivri buz parçalarıyla delik deşik eder. Bölgesine korkutucu derecede düşkün olan Trundle, bölgesine girme aptallığını gösteren herkesi kovalayıp, buzlu topraklarda kan kaybetmesini gülerek izler.

Trundle’ın savaşçıları eskiden aptal ve korkak bir şefin emrindeydi. Trundle, böyle zayıf bir liderin altında, buzlu topraklara dağılmış diğer trol sürülerinin kurbanı olacaklarından korkuyordu. Şef daha iri ve daha güçlü idiyse de, Trundle ona meydan okuma cesaretini gösterdi; ama bu karşılaşma, hüsranla sonuçlandı. Çoğu trol yenilgiyi kabul eder ve kenara çekilirdi; ama Trundle trollerin aklına gelmeyecek bir şey yaparak, yumrukları yerine zekâsını kullandı. Çabucak eski trol liderleri hakkında bir hikâye uydurup, hakimiyetlerinin simgesi olarak büyük güce sahip silahlar taşıdıklarını anlattı. O anda uydurduğu bu hikâyeye dayanarak, böyle bir silah bulur ya da çalarsa liderlik hakkını elde edeceğini iddia etti. Troller ona inandı ama hiçbiri böyle bir şey yapacağına ihtimal vermedi. Bu boş konuşan trolün denerken öleceğini düşünen aptal şef teklifi kabul edince, Trundle yola çıktı.

Bir başına ve yılmadan yol alan Trundle, korkunç Buz Cadısı’nın kasvetli bölgesine girdi. Orada, yığınla eski ve tehlikeli sırrın arasından hikâyesini doğrulayacak bir silah bulmayı planlıyordu. Buz Cadısı’nın muhafızlarını kaslarıyla, kara büyü dolu tuzaklarını da zekâsıyla atlattı ama türdeşlerine anlattığı gücü taşıyan hiçbir şey bulamadı. Neden sonra, beklenmedik bir eşyaya rast geldi: hiç erimeyen Gerçek Buz’dan yapılma, devasa bir büyülü sopa. Eline aldığında, sopadan içine işleyen soğuk gücü hissetti. Derken, hiddetli Buz Cadısı ortaya çıktı. Kara büyülerini çağırırken, Trundle sonunun geldiğini ve halkının yüzünü kara çıkardığını düşünüyordu; ama aklına parlak bir fikir geldi. Bilmiş bilmiş sırıtarak, Buz Cadısı’na sinsi bir teklifte bulundu: Bir trol ordusu, bir trol cesedinden çok daha fazla işe yarardı. Birlikte, Freljord’u fethedebileceklerini söyledi…

Trundle kabilesine döndüğünde, diğer troller önünde diz çöktü. Şefin gözlerindeki uyuşmuş ve şaşırmış ifadenin tadını çıkardıktan kısa süre sonra, “Kemikdonduran” adını verdiği yeni silahıyla suratını dağıttı. Otoritesini kuran Trundle, artık şeflere yer olmadığını söyledi. Sadece, tüm trollerin itaat edeceği bir Trol Kralı olacaktı. Troller yeni liderlerinin emrinde savaşa hazırlandılar. Trundle başlarındayken, trollerin zamanı nihayet gelmişti.

”Dövemediğini kandır, kandıramadığını döv.” – Trundle

Yetenekler

Kralın Hakkı
kh

 • Menzil: 1000

Yakınındaki bir rakip birim öldüğünde, Trundle birimin en yüksek can değerinin bir bölümü kadar iyileşir.

Kopar

Kopar

 • Bedel: 30 Mana
 • Menzil: Kendin
 • Bekleme Süresi: 4
 • Fiziksel Hasar: 20/40/60/80/100 (+80/90/100/110/120% Saldırı Gücü)

Trundle bir sonraki normal saldırısıyla rakibin üzerine çullanarak fiziksel hasar verir ve hedefini kısa süreliğine yavaşlatır. Bu saldırı, Trundle’ın saldırı gücü değerini 8 saniyeliğine 20/25/30/35/40 arttırırken, rakibinin bu miktarın yarısını kaybetmesine neden olur.

Donmuş Krallık

dk

 • Bedel: 60 Mana
 • Menzil: 750
 • Bekleme Süresi: 15

Trundle hedef konumu 8 saniyeliğine buzla kaplayarak, %20/25/30/35/40 hareket hızı, %20/35/50/65/80 saldırı hızı ve tüm kaynaklardan elde ettiği iyileştirme etkilerinde %8/11/14/17/20 artış kazanır.

Buzdan Sütun

Buzdan Sütun

 • Bedel: 60 Mana
 • Menzil: 1000
 • Bekleme Süresi: 23/20/17/14/11

Trundle’ın hedef konumda yarattığı buzdan sütun, zemini 6 saniyeliğine aşılmaz hale getirerek yakındaki bütün rakip birimleri %25/30/35/40/45 yavaşlatır.

Dize Getir

Dize Getir

 • Bedel: 75 Mana
 • Menzil: 650
 • Bekleme Süresi: 80/70/60

Büyü  Hasarı: rakip şampiyonun azami can değerinin %20/24/28 (+2% Yetenek Gücü) kadarına eşdeğer miktarda

Trundle büyü hasarı verir ve yarısı anında, yarısı 4 saniye olmak üzere, zırh ve büyü direnci değerlerinin %40 kadarını sömürür. Zırh ve büyü direnci, sömürme sona erdikten 4 saniye sonra geri gelir.Berk Meydanlı

Berk Meydanlı