League of LegendsŞampiyonlarSavaşçıSuikastçı

Tryndamere

Tryndamere, savaşçı ve suikastçı rolünde, öfke gözünü bürümüş ve rakiplerinin gözünü korkutan saldırılara sahip bir şampiyondur. Ormancı olarak yahut üst koridorda iyi savaşabilir, çok rakip katledebilir. Eğer devasa silahları, çok hasar vermeyi, savaşırken kendinizi kaybetmeyi ve öfkeden ölmemeyi, yahut ölecekseniz bile yanınızda rakibinizi de katletmeyi seviyor iseniz bu kral şampiyon tam size göre.

Tryndamere

‘Barbar Kral’

Sonsuz hiddetinden ve öfkesinden güç alan Tryndamere; tundrayı yarıp geçiyor ve savaş sanatında ustalaşmak için Freljord’un en iyi savaşçılarına meydan okuyor. İçi gazapla dolan savaşçı, kabilesini kırıp geçiren kişiden intikam almak istiyor ve hedefiyle arasına girmeye çalışan herkesi yere seriyor.

Yaşamanın çok zor olduğu buzlu Freljord’da yaşam mücadelesi veren genç Tryndamere’le halkı, ülkenin kıt kaynakları için sürekli savaşırdı. Bu savaşlardan biri, hayatını sonsuza kadar değiştirdi. Akıncılar gecenin karanlığında Tryndamere’in kabilesini pusuya düşürdü. Savaşçıları ilk saldırı dalgasını geri püskürtmeyi başarsa da, bundan sonra ortaya çıkan karanlık şekle hazırlıklı değillerdi. Yeni saldırganın elinde zalim, canlı bir kılıç vardı ve dünya dışı büyüleriyle, işgalcilerin içine dinmek bilmez bir kan dökme arzusu salıyordu. Tryndamere’in kabilesi, saniyeler içinde ezildi. Bu gizemli varlığı yenmeyi hiç ummayan Tryndamere, kendini bile bile ölüme attı. Karanlık silüet onu elinin tersiyle bir kenara savurarak genç barbarı ölümcül şekilde yaraladı.

Tryndamere, yaşadığı toprakların ölüm ve yıkıma batışını görürken kendinden geçti. Ayakta kimse kalmamıştı, sadece can çekişenlerin çığlıkları duyuluyordu. Ölüme teslim olamayan Tryndamere, gazabın kendisini tamamen ele geçirmesine izin verdi. Kanı kaynamaya, öfkesi onu tüketmeye başlayınca, ölümlülüğünü de yitirdi. Sendeleyerek ayağa kalktı. Kılıcını zor tutuyordu. Kendisini o gölgelerden oluşmuş yaratıkla karşılaşmaya hazırlamaya çalışıyordu. Ancak kara siluet kılıcını kaldırmadı bile. Tryndamere’e bilmişçe gülümseyerek, gölgelere karışıp kayboldu. Barbar savaşçının can düşmanını son görüşü bu oldu.

Evi ve halkı elinden alınan Tryndamere, Freljord’da yıllarca gezerek kendisine acımasız bir intikam silahı dövmeye yemin etti. Buz çöllerinin tüm kabilelerini dolaştı, karşısına çıkacak kimse kalmayana kadar hepsinin en iyi savaşçılarını yendi. Bunu yaparken barbarların savaş yöntemlerini öğrendi ve öfkesini karşısında durulmaz bir güç haline getirdi. Artık elinde kılıcı, yüreğinde intikamıyla bildiği hayatı yok eden varlığı sonsuza kadar arayacak.

”Benim silahım öfkedir.” der hep barbar kral.

Ayrıca kostümleri de gerçekten bir harika. Farklı zevklere hitap eden seçenekler var, fakat özellikle sultan görünümlü Fatih Tryndamere’e bir göz atmalısınız.

 

Yetenekler

Savaş Gazabı
sg

Tryndamere her saldırısı, kritik vuruşu ve öldürücü vuruşu için Öfke kazanır. Öfke pasif olarak Kritik Vuruş İhtimalini arttırır ve Kan Hırsı büyüsüyle tüketilebilir.

Kan Hırsı
kh

 • Bedel: Bedelsiz
 • Menzil: Kendin
 • Bekleme Süresi:12

Pasif: Tryndamere’in gözünü kan bürür, 5/10/15/20/25 artı eksik olan her %1 Can değerine karşılık 0.15/0.2/0.25/0.3/0.35 Saldırı Gücü kazanır.

Aktif: Tryndamere Öfke tüketerek, 30/40/50/60/70 (+30% Yetenek Gücü) artı tüketilen her Öfke başına 0.5/0.95/1.4/1.85/2.3 (+120% Yetenek Gücü) Can yeniler.

Alaycı Nara
an

 • Bedel: Bedelsiz
 • Menzil: 400
 • Bekleme Süresi: 14

Çevredeki rakiplerin Saldırı Gücü değerlerini 4 saniyeliğine 20/35/50/65/80 azaltırken, arkaları dönük olan rakiplerin Hareket Hızı değerlerini de %30/37.5/45/52.5/60 azaltır.

Biçerdöner
Biçerdöner

 • Bedel: Bedelsiz
 • Menzil: 650
 • Bekleme Süresi: 13/12/11/10/9
 • Fiziksel Hasar: 70/100/130/160/190 (+120% ek Saldırı Gücü) (+100% Yetenek Gücü)

Tryndamere rakiplerini biçerek dönmeye başlar ve yoluna çıkan rakiplere  fiziksel hasar verir ve Öfke yükü biriktirir. Tryndamere her Kritik Vuruş yaptığında, Biçerdöner’in bekleme süresi 1 saniye azalır. Bu etki şampiyonlara karşı iki katına çıkar.

Ölümsüz Hiddet
Ölümsüz Hiddet

 • Bedel: Bedelsiz
 • Menzil: Kendin
 • Bekleme Süresi: 110/100/90

Tryndamere 5 saniyeliğine ölümsüz olur ve 1 Canın altına inmeyi reddederek, anında 50/75/100 Öfke kazanır.Berk Meydanlı

Berk Meydanlı