League of Legends

Şampiyonluk Ligi 2017 Kış Mevsimi 3. Hafta 1. Gün: HWA-CRW

2017 Kış Mevsimi 3. hafta ilk gün oynanan son seride HWA-CRW mücadelesi oynandı. Geçtiğimiz haftanın takımı olarak seçilen HWA, istikrarsız başladığı ilk haftanın sonrasında ikinci hafta fırtına gibi esmişti. CRW ise orta koridorunu değiştirdikten sonra daha stabil bir görüntü çizdi. 

Günün son maçında karşı karşıya gelen HWA Gaming ve Crew e-Sports Club, Şampiyonluk Ligi’nde 2017 Kış Mevsimi’nin en güçlü ekiplerinden birisi olarak gösteriliyor. HWA’nın sinerjisi günden güne artarken, CRW’un Godbro transferi takımı canlandırmış gibi gözüküyor. Serinin kısa özeti şu şekilde:

HWA 0-1 Crew e-Sports Club

Serinin ilk maçında CRW, karşılaşmada sergileyeceği stratejiyi bir nevi göstermiş oldu. İkinci haftanın en önemli oyuncularından olan Cognac’a yasaklama ekranında odaklanan CRW, destek yasaklamalarında bulunurken Ekko ve Varus gibi oyuncuların rahat olacağı seçimleri gerçekleştirdi. HWA ise açıkta kalan LB ve Kha’Zix’i havada kaparken, destek rolüne Miss Fortune tercihini yapmak zorunda kaldı. Trix, erken oyunlarda agresif baskınlar gerçekleştirerek orta koridor ve üst koridorda Sıçra almasına rağmen bu avantajını skora dönüştüremedi. CRW takımı ise harita görevi odaklı bir oyun sergiledi. Alt koridorda Cognac’ı iki defa öldüren ekip, HWA’nın proaktif oyunlarına iyi cevaplar verdi. Maçın 17. dakikasına kadar ufak bir avantajı elinde tutan CRW, üst koridordaki savaşta 4’e 3’lük bir değişim gerçekleştirerek avantajını büyüttü. Godbro’nun aldığı skorlar rakip takım taşıyıcılarına zor zamanlar yaşatırken, 26. dakikada orta koridordaki takım savaşı maçın kırılma noktasıydı. Buradan sadece 1 skor verip 4 skor çıkaran HWA, Baron güçlendirmesini aldı. Kompozisyonundan dolayı bu güçlendirmeyi kule açmak için kullanamayan fakat Godbro ile ayrık ittirmede başarılı olan CRW, 36. dakikada Jhin’i orta koridorda tek başına yakaladı ve Baron aldı. Alt koridorda Elwind ayrık ittirme yaparak inhibitör açarken, güçlendirmeyi de alan CRW oyunu bitirdi ve seride 1-0 öne geçti.

Crew e-Sports Club 2-0 HWA

Serinin ikinci maçı çok daha dengeli bir şekilde başladı. Alt koridor ikilisi Madness-Wendelbo, Jhin-Malzahar’ın avantajını çok iyi kullanarak 2v2’de 2 skor almayı başardı. Bunun dışında erken oyun oldukça sakin ve minyon biçme odaklı geçti. Alt koridor odağına bu maçta da devam eden CRW, Madness’a skorlar kazandırmaya devam etti. Taliyah seçimini Corki ile kısıtlayan ve Xico’nun yan koridorlara yardıma gitmesine engel olan CRW, sürekli olarak HWA ile çatışmaya girdi. Bu takım savaşlarında hep bir skor önde çıkan CRW için karşılaşmanın kırılma noktası orta koridordaki takım savaşıydı. Shen ile 3v1 yapan  Elwind takım savaşını taşıyan isim olurken, Madness da Taliyah’a ölmeyerek takımının yardıma yetişmesi için gereken zamanı kazandırdı. Buradan 4 skor çıkaran CRW, 26. dakikada Baron güçlendirmesini aldı. Haritayı tamamıyla kontrol eden CRW, güçlendirme ile karşılaşmayı tamamladı ve seriyi 2-0 kazandı.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir