League of Legends

Şampiyonluk Ligi 2017 Kış Mevsimi 3. Hafta 2. Gün: SUP-AUR

Şampiyonluk Ligi’nde 2017 Kış Mevsimi heyecanı 3. hafta 2. gün mücadeleleri ile devam ediyor. Günün ilk serisi ise geçtiğimiz yılın en iyi ekiplerinden SuperMassive ile 2017 sezonuna kötü başlamasına rağmen yaptığı transferler ve Avenuee’nün dönüşü ile toparlanan Team AURORA arasında oynandı. 

Geçtiğimiz hafta Team Galakticos karşısında sürpriz bir mağlubiyet alan SuperMassive, 3. haftaya galibiyet ile başlamak istiyor. Öte yandan geçtiğimiz haftanın son mücadeledesinde AUR, CRW karşısında 2-0 galibiyete ulaşmayı başarmıştı. Karşılaşmaların kısa özeti şu şekilde:

SuperMassive 1-0 Team AURORA

Günün ilk karşılaşmasında sürpriz bir yasaklama ekranı izledik. Yasaklardan çıkabilen Malzahar’ı tercih etmek yerine Ivern-Cait ikilisine öncelik veren AUR’a karşın SUP ise çok daha dengeli ve OP şampiyonlarla kurulu bir kompozisyon oluşturdu. İlk kanı 7. dakikada AUR almayı başardı. Öte yandan SuperMassive, harita görevlerine odaklanarak rakibini zor durumda bıraktı. 2 Alev ejderi aldıktan sonra 19. dakikada 1-1 skor takası yapan SUP’ta Naru orta koridordaki ikinci kuleyi alırken AUR ise alt koridordaki ilk kuleyi aldı. Rakibinden daha iyi rotasyon yapan ve yavaş yavaş avantajını açan SUP, AUR’un mavi güçlendirmesinin etrafında 2 skor aldıktan sonra Baron güçlendirmesini de alarak konumunu sağlamlaştırdı. Güçlendirme ile beraber AUR’un tüm dış kulelerini yıkan ekip, üst ve orta koridor inhibitörünü açtıktan üssüne geri döndü. 35. dakikada alt koridor inhibitörünü açmaya çalışırken çıkan takım savaşında 3 skor alan SUP, Nexus’u yıkarak seride 1-0 öne geçti.

Team AURORA 0-2 SuperMassive

İkinci karşılaşmada AUR, ilginç bir Ziggs-orta koridor tercihi yaparak alt koridora Jhin-Alistar seçiminde bulundu. İlk maça nazaran ikinci karşılaşma ise çok daha dengeli ve başa baş geçti. Oyunun kontrolü 15. dakikadan itibaren SuperMassive’te olmasına rağmen AUR, Jayce’i ayrık ittirmeye göndererek çok iyi bir iş çıkardı. Alt koridorda Nautilus, Jayce’in karşısında durmakta zorluk çekerken, Atom ayrık ittirme ile inhibitör açmayı başardı. Karşılaşmanın tamamı takım savaşları ile geçerken genellikle hiçbir takım ezici bir üstünlük sağlayamadı. Rakibinden en fazla 1 skor çıkararak bu avantajı harita görevine dönüştürmeyi başaran SUP, güvenli oyun ve Ziggs faktörlerinden dolayı 63 dakika boyunca doğru savaşı bekledi. 63. dakikada üst koridordaki takım savaşında kararlı davranan ve katliam yapan SUP, 2017 Kış Mevsimi’nde şu ana kadar oynanan en uzun mücadeleyi kazanarak seriyi 2-0 bitirdi.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir