League of Legends

Şampiyonluk Ligi 2017 Kış Mevsimi 4. Hafta 2. Gün: SUP-GS

Heyecanın son sürat devam ettiği Şampiyonluk Ligi’nde, 4. hafta 2. günün ilk karşılaşmasında SuperMassive-Galatasaray karşı karşıya geldi.

Bireysel performanslar bazında iyi iş çıkaran; ancak bunu takım oyununa yansıtamayan GS, ligde son sıraya demir atmış durumda. Kötü gidişata dur demek isteyen takım, ormancısı Kanani ile yollarını ayırarak Fransa Ligi ekiplerinden Melty Esports ve LDLC forma giyen, iki kez de EUCS’de oynayan Stefan “Nerroh” Pereira ile sözleşme imzaladı 3.haftada koç değişikliğine de giden GS, Daniel Vorborg yönetiminde Şampiyonluk Ligi 3. haftasında ilk galibiyetine ulaşmıştı. Rakibi SUP ise ligin en hazır takımı olarak görünüyor, sadece bir beraberlik ve bir yenilgiyle 13 puanla ligin zirvesinde. Serinin kısa özeti şu şekilde:

SuperMassive 1-0 Galatasaray

İlk maçın yasaklama ekranında kırmızı tarafta olan Galatasaray ekibi, Camillie yasaklamasını yapmayarak bu şampiyonu adeta rakibinin kucağına itti. Gelen bu fırsatı geri çevirmeyen SUP, oyun boyunca Fabulous tarafından oynanan Camillie ile gerek koridorda gerekse haritada büyük baskı kurdu. Oyunda ilk kan 11.dakikada üst koridorda birebirde Shen’i öldürmeyi başaran Camillie tarafından geldi. Bu ilk kanın ardından Stomaged’in de gelmesiyle beraber üst koridordan bir de ilk kan kulesi alındı ve Camillie yaklaşık bin altınlık bir üstünlük ele geçirmiş oldu. Maç boyunca iki ekip de kontrollü oynamaya çalışırken bu kontrolün sebebi, kendi oyun stilini rakibine kabul ettiren SUP oldu. GS hep bir adım geriden rakibini izlemekle yetindi. Dakika 23’te GS mavi güçlendirmesinin orada yakalanan üç kişilik GS üyeleri düşürüldü ve karşılığından alt koridordan ikinci ve üçüncü kuleler alındı. 29.dakikada bu sefer GS kırmızı güçlendirmesinin orada rakibini ters ayakta yakalayan SUP, önce dört kişiyi katletti ardından ise Baron’u almayı başardı. Baron alındığı sırada Fabulous da önce orta koridor kulesini sonra da inhibitörü düşürdü. 30.dakikada Alev Ejderi’ni de alan SUP, maç boyunca kontrollü ve rakibinden her zaman bir adım ileride sürdürdüğü oyunu kazanmayı başardı. SUP adına Camillie ile %100’lük katkı yapan Fabulous maçın adamı oldu.

 Galatasaray 0-2 SuperMassive

İkinci karşılaşmanın seçim ekranında iki takım da meta seçimlere yönelirken, Velkoz destek seçimi GS tarafından geldi. Oyunun başında GS ormancısı Nerroh adeta orta koridora kamp kurdu ve Corki’yi bezdirir seviyeye geldi. Dakika 10’da alt koridorda ikiye iki başlayan çete savaşı bir anda takım savaşına döndü ve GS ekibi bu takım savaşından iki üyesi ayakta kalarak katliam yaptı. 14. ve 16.dakikalarda rakip kırmızı üzerinde takım olarak baskı kuran SUP, pozisyon dışında yakaladığı üç GS oyuncusunu öldürmeyi başardı. Dakika 23’te nişancısı olmadan dört kişiyle Baron’u almaya çalışan GS’nin bu girişimi tam anlamıyla felaketle sonuçlandı. SUP önce üç GS oyuncusunu öldürdü, ardından ise yüzde on canı kalan Baron Nashor’u katletti. Bu andan sonra oyun kontrolünü ele geçiren SUP, rakibi üzerinde baskı uygulamaya başladı. SUP metodik bir şekilde teker teker bütün dış kuleleri düşürmeyi başardı ve alt koridor kuşatmasında rakibinden üç öldürdü. Dakika 30’da ise alt koridor inhibitörü SUP tarafından alındı. 31.dakikada, oyunun son takım savaşında, kendi mavi güçlendirmesinin orda yakalanan GS ekibi üç üyesini kaybetti. Alt koridordan gelen süper minyonların desteğiyle önce orta koridor inhibitörünü düşüren SUP, en sonda ise rakibin Nexus’unu ele geçirdi.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir