League of Legends

Şampiyonluk Ligi 2017 Kış Mevsimi 5. Hafta 2. Gün: FB-AUR

Şampiyonluk Ligi’nde 2017 Kış Mevsimi heyecanı 5. hafta 2. gün mücadelelerinin ilki olan FB-AUR serisi ile devam ediyor. Sezon başında kurduğu kadrosuyla zirve için iddialı gözüken fakat Vadi’ye oyununu dilediği gibi yansıtamayan 1907 Fenerbahçe Espor ile kadro değişikliğinin ardından yavaş yavaş tarzını oturtan Team AURORA arasındaki mücadele büyük bir çekişmeye sahne oldu.

Günün ilk mücadelesi iki takımın da 5. haftadaki ilk serisi olacak. 1907 Fenerbahçe Espor takımı şu anda 10 puanla dördüncü sırada bulunuyor. Ekip geçtiğimiz hafta Oyunfor.Crew ile nefes kesen bir mücadele sonucu berabere kalmış, Team Galakticos’a ise yenilmişti. Team AURORA ise zor günler geçiriyor. Takım geçtiğimiz hafta DP karşısında mağlubiyet almasına rağmen HWA karşısında nispeten derli toplu bir görünüm sergilemiş ve buradan bir puan çıkarmayı başarmıştı. Karşılaşmaların kısa özeti şu şekilde:

1907 Fenerbahçe Espor 0-1 Team AURORA

Serinin ilk karşılaşmasında mavi tarafta olan Fenerbahçe üst koridor ve destek ağırlıklı yasaklamalara yönelirken, Team AURORA’dan olağan meta yasaklamaları gelirken, NA LCS’te görmeye alışık olduğumuz ve ligimizde en son geçen sene oynanan Aurelion Sol’u Frozen’ın ellerinde görme fırsatı yakaladık. Son gelen 7.3 yamasında dengelemelere uğramasına rağmen halen oynanabilir durumda olan Jayce ise FB üst koridoruna gitti. AUR cephesi ise alt koridora Thresh seçimini yaparken üst koridorda Atom’un ellerine Gragas’ı bıraktı. Oyunun erken bölümünde Fenerbahçe tarafı oyuna iyi başlayan ekip oldu. Henüz dakika 3’te Frozen çok şık bir oyunla Avenuee’yi birebirde öldürmeyi başardı. Keza bu dakikalarda Jayce de üst koridorda Gragas’ı darladı. Oyunun orta bölümüne kadar iki ekip de temkinli bir oyuna yönelmeyi tercih etti. Dakika 22’de yaşanan ve AUR adına üç skorun alındığı takım savaşı oyunun dönüm noktası oldu. AUR tarafı alt koridorda yaşanan takım savaşında toplam üç skor almayı başarırken karşılığında hiçbir şey vermedi ve rakibinin alt koridor ikinci dış kulesini de düşürdü. Bu takım savaşından sonra oyun kontrolünü ele geçiren AUR, hamleleriyle FB’yi yönlendiren taraf oldu. 29. dakikada Alev Ejderi’ni alan AUR, Thresh’in önce Reach’i ardından ise Frozen’ı yakalamasıyla rakibinden iki oyuncuyu katletti ve Nashor’a yöneldi. Baron’un alınmasının ardından üst koridordan iki kule ve inhibitörü alan ekip, alt koridor kuşatmasında da son dış kuleyi düşürerek inhibitörü aldı. 35. dakikada Kadim Ejder’i de alan AUR, orta koridor kuşatmasının ardından süper minyonların yardımıyla 37.dakikada oyunu bitirdi.

1907 Fenerbahçe Espor  0-2 Team AURORA

İki takım da ilk maçtaki kompozisyonlarına benzer seçimlerde bulundu. FB cephesi anlık hasara dayalı seçimlere yönelerek Gankplank ve Xerath tercihlerini yaptı. AUR ise ormana Evelynn, alt koridorda Kalista & Braum ikilisine yöneldi. İlk karşılaşmanın aksine oyunun erken bölümü iki takım adına da son derece hareketli geçti. Bu kadar hareketin yaşandığı erken oyunda, oyuncular bireysel olarak da birçok hata yaptı. İlk kan dakika 3’te alt koridordan FB lehine geldi. Baskın stratejisini alt ve üst koridor ağırlıklı gerçekleştiren Evelynn, oyunun erken ve orta aşamasında kartopu etkisi yaratmayı başardı.  Dakika 12’de alt koridor baskınında üçte üç yapan Evelynn, güçlenmesi adına büyük bir ivme yakaladı. Bu dakikadan sonra haritanın her yerinde rakiplerine kabus yaşatan Taikki, ya rakiplerinden sihirdar büyülerini ya da skor almayı başardı. Evelynn’in oyunda bu kadar üstünlük yaratması, AUR’ın objektiflere yönelmesini de kolaylaştırdı. Henüz dakika 16’da AUR tarafı iki Alev Ejder’ine sahip oldu. Takımı adına ayakta kalabilen tek isim olan Frozen, 17.dakikada alt koridor ikinci kulesine dayanan Kalista’yı ultisiyle öldürmeyi başardı. Dakika 18’de AUR harika bir oyunla orta koridor ilk kulesi altında üç FB oyuncusuna gri ekranı gördürtürken, Corki üst koridor ikinci kulesini düşürdü. Dakika 25’te orta koridorda Frozen’ı tek yakalayıp düşüren AUR, Baron’a yönelerek Nashor’u düşürdü. Baron güçlendirmesiyle 1-1-3 kuşatmaya yönelenen AUR, güçlendirmeyle sadece orta koridor ikinci kuleyi düşürebildi. 32. dakikada Baron’a giren rakibine FB tarafından cevap gelmedi. Nashor’u alan AUR, bütün inhibitörleri düşürdü ve bu sırada beşinci Ejder güçlendirmesini de aldı. Süper minyonların rakip üsse girmesiyle beraber Nexus kulelerine kuşatmaya girişen AUR, 36. dakikada rahat bir galibiyet aldı.

AUR cephesinde Evelynn oyunun kartopuna dönmesini sağlayan en önemli isim olurken, FB adına ayakta kalabilen tek isim Frozen oldu.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir