League of Legends

Şampiyonluk Ligi 2017 Kış Mevsimi 6. Hafta 1. Gün: HWA-DP

2017 Kış Mevsimi’nde 6. hafta 2. gün mücadeleleri HWA-DP serisi ile devam ediyor. Ligde ikinci sırada bulunan HWA alacağı üç puanla SUP arasındaki farkı azaltmaya çalışırken, DP ise düşme potasından çıkmak istiyor. 

Ligde zor günler geçiren DP, üst koridor ve ormanda değişikliğe giderek bu rollere Wickd ile Obvious’u transfer etmişti. Değişikliklere rağmen hala kendisine gelemeyen DP’nin iki haftalık arada nasıl hazırlandığı, takımın düşme potasından uzaklaşmasında büyük bir rol oynayacak. Öte yandan HWA ise belki de en iyi sezonlarından birisini geçiriyor. Cognac yerine Revanche ile karşılaşmalara çıkan ekip, şu anda SuperMassive’in arkasında ikinci sırada ve 17 puanı bulunuyor. Karşılaşmaların kısa özeti şu şekilde:

HWA 1-0 Dark Passage

Günün ikinci serisinin ilk maçında gülen taraf HWA oldu. Üst koridora ilginç bir Rumble tercihinde bulunan HWA’ya karşın DP ise Renekton seçiminde bulundu. Oyunun erken dakikalarında Trix’in üst taraftaki varlığı Wickd’ın koridorda ayakta durmasını engelledi. Panky çok büyük bir koridor avantajı yakaladı ve bunu diğer koridorlara dönüştürmeye çabaladı.  10. dakikada Alev Ejderi’ne başlayan DP güçlendirmeyi almasına rağmen HWA’ya 3 skor verdi. İlk 15 dakika etkisiz kalan Renekton ise üst koridorda ilk kule kanını alarak yavaş yavaş geri dönmeye başladı. DP alt koridorda 4 kişi ile proaktif oynamaya çalışmasına rağmen makro anlamda 2 kuleye 1 kule takas ederek dezavantajlı konuma düştü. Maçın büyük bir bölümü HWA’nın kontrolünde giderken maçın kopma noktası 25. dakikadaki Baron savaşıydı. DP burada Panky skorunu aldıktan sonra Baron’a başlarken, HWA çok iyi bir şekilde yetişti ve 3-2’lik bir değişim sağlayarak felaketi önledi. Syndra’nın skorları ile harita hakimiyetini tekrar eline alan HWA, 32. dakikada Baron’a başlayan DP’yi katletmeyi başardı ve güçlendirmeyi aldı. 37. dakikada orta koridordaki takım savaşını 3-2 kazanan HWA, buradan ilerledi ve maçı bitirdi.

Dark Passage 1-1 HWA

Serinin ikinci maçında ise zafere ulaşan taraf Dark Passage oldu. İlk seçimden Renekton’ı alan HWA’ya karşın DP ise Camille ve Lulu tercihleri ile cevap verdi. Üst koridorda korkunç bir kule altı girişimi gerçekleştiren HWA, burada Wickd’ın oynadığı Camille’e iki skor vererek büyük bir hata yaptı. 11. dakikada Trix’in üst koridordaki baskını başarılı olmasına rağmen doğru zamanda yetişen Immortoru buradan iki skor almayı başardı. Çıkan takım savaşlarında genellikle 1-1’lik takaslar gerçekleşirken, 23. dakikada 3 skor olan HWA, bu avantajını iki kuleye dönüştürmeyi başardı. Maçın kopma noktası ise HWA’nın 25. dakikadaki Baron girişimiydi. Azir’in de varlığı ile ninja Baron girişiminde bulunan ekip, buradan Baron’u almasına rağmen 4 skor verdi ve büyük bir hata yaptı. DP ise rakibinin bu hatasını önce orta koridor inhibitörüne dönüştürdü, ardından ise harita hakimiyetini kurdu ve rakibini kontrol etti. 31. dakikada Alev Ejder etrafındaki takım savaşını kazanan DP, maçı bitirdi ve seriyi 1-1’e eşitledi.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir