League of Legends

Şampiyonluk Ligi 2017 Kış Mevsimi 6. Hafta 2. Gün: AUR-SUP

2017 Kış Mevsimi 6. hafta 2. gün mücadeleleri, üst sıraları yakından ilgilendiren AUR-SUP serisi ile devam ediyor. Team AURORA, dün oynadığı CRW mücadelesinden üç puan ile ayrılmayı başarmış, ligin zirvesindeki SuperMassive ise Team Galakticos karşısında rahat bir galibiyet almıştı. 

SuperMassive şu anda 26 puan ile zirvede rahat bir şekilde oturuyor. Takım, dün oynadığı GAL serisinde hatalarını tekrar gün yüzüne çıkarsa da TŞL’nin en iyi makro oynayan takımı olarak gösteriliyor. Öte yandan çıkışa geçen Team AURORA ise ilk ciddi savaşını SUP karşısında verecek. Takım halinde performansını arttıran AUR, eğer bu seriden galibiyet çıkarırsa HWA’ya karşı ciddi bir avantaj elde etmiş olacak. Karşılaşmaların kısa özeti şu şekilde:

Team AURORA 0-1 SuperMassive

Serinin ilk karşılaşmasında AUR ormanda işlevsel bir şampiyon olan Ivern tercihinde bulunurken, SUP metanın güçlü ormancılarından Graves seçimini yaptı. LeBlanc’ı SUP’a bırakan AUR orta koridorda Vladimir’i tercih etti. Oyunun ilk kanı alt koridorda başlayan takasta AUR ekibinden Nami’ye giderken takas bire bir değişimle sonuçlandı. Üst koridora yakın oynamayı tercih eden Ivern’e SUP yaptıkları rotasyonlarla etkili bir şekilde cevap verdi. Sekizinci dakikada üst koridora baskın atmak isteyen Ivern’e, Graves ve Leblanc karşı baskınla cevap vererek Ivern skorunu çıkardı. On birinci dakikada alt koridora iki ormancı da baskın düzenlerken, başlayan takas AUR’un iki skor almasıyla sonuçlandı. SUP alt koridora yaptığı başarılı rotasyonla on ikinci dakikada dört skor ve ilk kuleyi alan taraf oldu. On üçüncü dakikada oyunun ilk Ejderi olan Bulut Ejderi de SUP’a gitti. Makro oyunu başarılı oynayan ve objektif hakimiyetini bırakmayan SUP, orta koridor kulesini düşürdükten sonra üst koridora rotasyon yaparak üç skorla birlikte kuleyi de düşürmeyi başardı. Yirmi dördüncü dakikada üst koridorda İvern ve Vladimir’i düşüren SUP vadinin ilk Baron’unu alarak altın farkını on bine kadar çıkardı. Baron güçlendirmesiyle sistematik olarak kuleleri ve inhibitörleri düşüren SUP, yirmi sekizinci dakikada Nexus’u düşürerek serinin ilk maçından galip ayrıldı.

SuperMassive 2-0 Team AURORA

Serinin ikinci maçında, ilk karşılaşmada durduramadıkları LeBlanc’ı yasaklayan AUR orta koridorda Zed tercihinde bulundu. Üst koridorda Camille seçimi yapan SUP’a, AUR Poppy tercihiyle yanıt verdi. Beşinci dakikada orta koridora başarılı baskın atan Graves Zed’i düşürerek SUP’a ilk kan avantajını kazandırdı. Yedinci dakikada üst koridorda Camille’e kule altı girmeyi deneyen Poppy-Elise ikilisi başarısız olarak iki skor birden verdi. Oyunun ilk Ejderi olan Okyanus Ejderi’ni onuncu dakikada SUP alırken, orta koridora yapılan başarılı baskınla iki skor ve ilk kuleyi alan tarafta SUP oldu. On ikinci dakikada nehirde yakalanan React, SUP’a bir skor daha vererek oyundan iyice düştü. İlk maçta olduğu gibi ikinci maçta da makro oyunu iyi oynayan SUP, on beşinci dakikada altın farkını beş bine kadar getirdi. Yirmi birinci dakikada AUR’un üst koridor kulesini kuşatmasını fırsata çeviren SUP orta koridordan inhibitörü açmayı başararak, yaptığı rotasyonla Baron’u da alan taraf oldu. Baron güçlendirmesiyle üst koridor kulelerini kuşatan SUP başlattığı savaşta üç skor aldı ve yirmi dördüncü dakikada Nexus’u düşürerek ikinci maçtan da galip ayrıldı.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir