League of Legends

Şampiyonluk Ligi 2017 Kış Mevsimi 7. Hafta 1. Gün: FB-HWA

Şampiyonluk Ligi’nde 2017 Kış Mevsimi 7. hafta ilk gün heyecanı FB-HWA serisi ile devam ediyor. Normal sezonun son karşılaşmalarının oynanacağı haftada ligden düşen ekipler ve mevsim finallerine kalan takımlar belli olacak. 

Geçtiğimiz hafta koç değişikliğinin ardından derbide Galatasaray ile karşılaşıp bir puan alan ve ardından Dark Passage karşısında galip gelerek mevsim finalleri adına çok önemli bir avantaj elde eden Fenerbahçe, her şeyden öte oyunuyla izleyenleri tatmin etmişti. Buna karşılık son haftalarda performans düşüklüğü yaşayan HWA, DP karşısında bir puan alırken, CREW’a karşı mağlup gelip ikincilik çekişmesinde yara almıştı. İki takımın karşılaşmasının kısa özeti şu şekilde:

1907 Fenerbahçe Espor 1-0 HWA Gaming

İlk maçta mavi tarafta olan Fenerbahçe, tercihini Reach için Gragas kilitleyerek kullandı. Geçtiğimiz hafta DP karşısında etkili bir Renekton performansı ortaya koyan Thaldrin, bu maçta da aynı tercihte bulundu. Ortada ise ligimizin iki yıldız oyuncusunun eşleşmesinde, Xico Orianna alırken, Frozen karşısına Ahri tercih etti. Son olarak birkaç hafta önce takımda yedek pozisyona çekilen Cognac’ın da tekrar as kadroya dahil edildiği ve bu maçta Karma destek tercih ettiğini gördük. Minyonlar dahi çıkmadan önce Frozen-Japone ikilisi verdikleri hasar sonrası Xico’nun erken dakikada Sıçra büyüsü kullanmasına sebebiyet verdi. Bu pozisyondan itibaren maç sonuna kadar üstün olan taraf sürekli Fenerbahçe oldu. Bire birde Panky’den ilk kanı alan Thaldrin, bu avantajını çok iyi kullanmayı bildi ve 15. dakikada öylesine güçlü bir hale geldi ki, karşı ormanda farm yapmaya başladı. Alt ve üst koridorlarda iki kule arasından iki savaş yapan FB, buralardan çok üstün çıktı ve altın farkını 10 binlere kadar çıkardı. İki Dağ Ejderi, Vadi’nin Alameti ve Baron’u kesmeyi başaran Fenerbahçe, yaptığı güzel kuşatma sonucunda üç inhibitörü düşürdü ve ardından oyunu da bitirerek ilk maçtan galibiyetle ayrıldı. Takım olarak çok etkili olan ekipte, sezon başından beri performansı eleştirilen Reach de Gragas ile iyi bir oyun ortaya koydu. Maçın yıldızı ise 7-0-2’lik performansıyla maçı domine eden Thaldrin oldu.

HWA Gaming 0-2 1907 Fenerbahçe Espor

İlk maç Renekton ile birlikte rakibin gözünün korkutan Thaldrin, bu şampiyonun yasaklanması sonrası ikinci maç için Rumble almayı tercih etti. Serinin bir önceki maçının en etkili isimlerinden Reach de yine Gragas seçti ancak bu sefer pek etkili olamadı. Ahri’nin mavi kısımda bulunan HWA tarafından alınması sonrası, Frozen bu seçime Cassiopeia ile cevap verdi. Başarılı orta koridor bu maça çok kötü ve hatalar yaparak başladı. İlk kanı orta koridordan alan HWA, çok üstün bir oyun ile mücadeleye başlamış oldu. Bu üstünlük ile alt koridor hariç haritanın her yerinde öne geçen ekip, padden-Japone ikilisine kule altı yapmak isterken bir felaket ile karşı karşı karşıya kaldı. Bu savaştan dört skor alan Fenerbahçe tekrar oyuna dönmüş oldu. Birkaç dakika sonra Xico’yu yakalayıp kesen ve Baron’u alan FB, orta koridor inhibitörünü düşürmeyi başardı. HWA’da ise Panky, alt koridor inhibitör kulesini alarak buna cevap vermeye çalıştı. Reach’in Ashe ultisi sonrası Reach’in canını yüzde onlara kadar düşüren HWA, Kadim Ejder’e başlama kararı aldı. Ancak maçtaki bu en büyük ikinci hatalı kararı sonrası hem güçlendirmeyi çaldıran, hem de 3 skor veren HWA, rakibinin ortadan baskısı sonrası 37. dakikada maçı bitirmesinin önüne geçemedi. Haftaya galibiyetle başlayan Fenerbahçe’de maçın yıldızı 12-2-7’lik oyunuyla padden oldu.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir