League of Legends

Şampiyonluk Ligi 2017 Kış Mevsimi 7. Hafta 2. Gün: AUR-GS

Şampiyonluk Lig 2017 Kış Mevsimi’nin normal sezon son haftasında, ikinci gün mücadeleleri Team AURORA, Galatasaray Esports karşılaşmasıyla devam ediyor.Team AURORA’nın ikincilik yarışında önemli bir viraj karşılaşması olan maç, Galatasaray Esports açısından ise ligde kalabilme umutlarını taşıyor.

Şampiyonluk Ligi 2017 Kış Mevsimi’nde 7 hafta sonunda topladığı 18 puanla üçüncülüğü HWA Gaming ile paylaşan AURORA, ligin son sırasında bulunan rakibini yenerek 19 puanla ikincilik koltuğunda oturan Oyunfor.Crew’ün üzerine çıkmak istiyor. Galatasaray Esports ise, topladığı 7 puanla 8. sırada bulunuyor ve ligden düşecek en büyük aday konumunda. Galatasaray, Dark Passage’ın puan kazanamadığı olası senaryoda, bugün ve yarınki karşılaşmalarından en az 4 puan çıkardığı taktirde DP ile puanlarını eşitliyor. GS için bu denli hayati öneme sahip karşılaşma öncesinde, takımda önemli değişiklikler yaşandı. Takım içi yaşanan problemlerden dolayı üst koridora Crimson’ı getiren ekip, ormana Broken Blade’i çekti. Serinin kısa özeti şu şekilde:

Team AURORA 1-0 Galatasaray Esports

İlk oyunda mavi tarafta yer alan Team AURORA, artık Atom’la özdeşleşmeye başlayan Shen’i üst koridora alırken alt koridorda Kalista & Braum ikilisini seçti. Galatasaray Esports ise Crimson’a Gragas’ı seçerken Broken Blade için Nidalee’yi kilitledi. Dakika 4’te Nidalee ve Graves arasında nehrin üst tarafında yaşanan çatışmaya orta koridorlar da dahil oldu ve Nida’yı düşüren Ryze ilk kanı aldı. Dakika 9’da Nidalee’nin karşı ormanda  yakalanması ikiye birlik AUR lehine takasla sonuçlandı. Dakika 12’de alt koridora Gragas’ın da ışınlan kullanmasıyla rotasyon yapan GS, ilk kule kanını elde etti. Erken oyunda Nidalee hiçbir varlık gösteremezken Graves ise haritanın her yanında boy gösterdi. Oyunun AUR lehine kırılma anı dakika 22’de yaşandı. Baron bölgesinde takım halinde olan GS, Graves ve Braum’u düşüremedi. Pozisyonun devamında ise GS önce üç üyesini, sonra ise Baron’u kaybetti. Nashor güçlendirmesine sahip olan ekip, alt ve üst koridor inhibitörlerini düşürdü. 29. dakikada orta koridordan da inhibitörünü de alan AUR, 30. dakikada ilk oyunu kazanmayı bildi.

Galatasaray Esports 0-2 Team AURORA

İkinci karşılaşmada GS tarafı dürtme kompozisyona giderek kitle kontrolü sınırlı şampiyon seçimleri yaptı. Üst koridora Maokai’yi alan ekip, orman ve orta koridora ilk maçtaki gibi Nidalee ve Jayce seçimlerinde bulundu. AUR ise, yasaklanmayan ve açıkta kalan Graves’i Taikki’nin ellerine bir kez daha bıraktı. Orta koridorda ise React için Ahri seçimi yapıldı. Oyunun henüz başında Broken Blade’in kargaları almasını istemeyen AUR, buraya üç kişiyle bir baskın yaptı ve Nidalee’nin ormanı dönmesini zorlaştırmaya çalıştı.  Oyunda ilk kan ise dakika 4’te Zergsting’in Jayce’e yaptığı orta koridor ziyareti sonrasında geldi. İlk kule kanı da AUR lehine 10. dakikada geldi. Erken oyunda ilk oyundakine benzer bir senaryo yaşandı. Taikki adeta haritanın her yerindeydi, Broken Blade ise oyunun büyük kısmında ormanda vakit geçirdi. AUR hem mikro oyunda çatışmalarda hem de makro oyunda objektifler başarılı bir performans gösterdi. 27. dakikada üst koridorda yaşanan takım savaşı, GS’nin oyuna dönmesini sağladı. Maokai’nin yakalanmasının ardından başlayan takım savaşında GS cephesi başarılı bir koordinasyon göstererek  rakibinden üç oyuncuyu katletti. Hemen ardından Nashor’u alan GS, 29. dakikada orta koridor inhibitörünü düşürdü.  36. dakikada orta koridorda yaşanan kaotik takım savaşında GS nişancısı ve üst koridorunu kaybetti. Bunu fırsat bilip Nashor’u katleden AUR, 39. dakikada orta koridordan kuşatmaya yöneldi. Yakaladıkları Maokai ve Nidalee’yi düşüren AUR, 40. dakikada oyunu sonlandırarak Galatasaray’ın düşmesine kesinleştirirken kendilerininse ikinci sıraya çıkmasını sağladı.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir