League of Legends

Şampiyonluk Ligi 2017 Kış Mevsimi 7. Hafta 2. Gün: HWA-GAL

2017 Kış Mevsimi 7. hafta 2. gün karşılaşmaları HWA-GAL serisi ile devam ediyor. Dün aldığı DP galibiyeti ile KMF biletini kapan GAL’a karşın HWA ise köt gidişatı durdurup mevsim finalleri için avantajlı bir sırada olmak istiyor. 

Lige fırtına gibi başlayan HWA, tıpkı geçtiğimiz mevsim olduğu gibi bu yıl da performansında zaman içerisinde düşüş yaşamıştı. Destek rolüne Cognac’ı geri getiren HWA şu anda 18 puan ile dördüncü sırada yer alıyor. Ligin sürpriz ekibi Galakticos ise inişli çıkışlı bir grafik sergilemiş, fakat dünkü DP galibiyeti ile KMF’deki yerini garantilemişti. Hızlı ve takım savaşı odaklı bir oyun benimseyen GAL ile HWA arasındaki serinin kısa özeti şu şekilde:

HWA Gamig 1-0 Team Galakticos

Serinin ilk seçim ekranında HWA Graves ve Kha’zix gibi orman havuzunu daraltmaya yönelik yasaklamalar yaparken, GAL Shen ve Camille gibi üst koridorda ve takım savaşlarında etkili olan şampiyonları yasaklamayı tercih etti. Orta koridorda takım savaşlarında ani hasar çıkarma potansiyeline sahip Syndra, üst koridorda oldukça agresif ve takım savaşlarında araya girip hasar çıkarabilen Renekton tercihini HWA yaptı. GAL takım savaşlarında etkili ultileriyle avantaj sağlayabilen Cassiopeia’yı orta koridorda seçerken, üst koridorda da Gragas tercihinde bulundu. Oyunun ilk kanı Trix’in üst koridora attığı baskınla Renekton’da kaldı. Oyun başında Lee Sin’in kendi ormanına girmesine etkili bir şekilde cevap veren Elise, rakip mavi güçlendirmede Lee Sin’i avladı ve skoru nişancısına bırakarak alt koridoru takımına kazandırdı. Dokuzuncu dakikada Lee Sin’in alt koridora yönelmesiyle GAL ilk kule altınını alan taraf oldu. Oyunun ilk ejderi olan Alev Ejderi’ni HWA Zyra’yı düşürerek alarak avantaj elde etti. Yirmi birinci dakikada ani bir kararla Baron’a başlayan GAL iki skor vererek Baron güçlendirmesine sahip oldu. Baron güçlendirmesiyle etkili kuşatma yapan ve dört kişiyi düşüren GAL yirmi dördüncü dakikada alt koridordan inhibitörle birlikte bir Nexus Kulesi yıkmayı başardı fakat oyunu bitiremedi. Otuz beşinci dakikada Zyra ve Cassiopeia’yı düşürmeyi başaran HWA orta koridor ve üst koridor inhibitörünü açarak çıkacak olan Baron ve Kadim Ejderha için avantaj kazandı. Kırk beşinci dakikada Baron için başlayan takım savaşı ikiye birlik değişimle HWA lehine sonuçlandı. Kırk altıncı dakikada çıkardıkları skorlarla birlikte Nexus’u kuşatan HWA serinin ilk maçından galip ayrıldı.

HWA Gamig 1-1 Team Galakticos

Serinin ikinci maçında seçim ekranında ilk maçtaki yasaklamalar tekrarlanırken, GAL üst koridorda görmeye alışık olmadığımız Kled tercihinde bulundu. GAL orta koridorda tercihini Ryze olarak değiştirirken, HWA ikinci maçta da Syndra almayı tercih etti. Profesyonel sahnede görmeye alışık olmadığımız Kled seçimini yapan Brolia erken oyunda Panky’ye karşı oldukça zor bir koridor aşaması geçirerek henüz dakika beşte on beş minyon geriye düştü. Oyunun ilk kanı koridorda geride olan Kled’i Trix’in düşürmesiyle HWA da kalırken, Renekton koridorda büyük bir üstünlük kazandı. Trix’in üst koridora düzenlediği baskına cevap veren kOu, üst ve orta koridorlara düzenlediği baskınlarla takım arkadaşlarının koridorlarını rahatlatmayı başardı. Oyunun ilk ejderi olan Okyanus Ejderi’ni on üçüncü dakikada HWA aldı. On beşinci dakikada Trix’in üst koridora baskın atmasına anında cevap veren kOu ve Ryze yaptıkları etkili rotasyonla Renekton-Braum ikilisini düşürdü. On yedinci dakikada üst koridorda başlayan takım savaşında oldukça koordineli oynayan GAL, üç skor çıkararak bu takastan da galip ayrıldı. Harita üzerinde sürekli dolaşan ve objektiflere önem veren GAL on dokuzuncu dakikada orta koridor kulesini de yıkarak altın farkını üç bine kadar çıkardı. Yirmi altıncı dakikada Baron etrafındaki hakimiyeti sağlayan GAL, iki Dağ Ejderi’nin sağladığı avantajla HWA yetişemeden Baron’u eritti. Baron güçlendirmesiyle 1-2-2 lik bir koridor dağılımı yapan GAL orta ve alt koridor kulelerini düşürerek altın farkını altı bine kadar çıkardı. Yirmi dokuzuncu dakikada kOu’nun yaptığı başarılı insecle Sivir’i düşüren GAL alt koridordan inhibitörü açarak harita ve objektif hakimiyetinde üstünlük sağladı. Otuz üçüncü dakikada Ryze ultisiyle Baron’a başarılı bir hamle yapan GAL, Baron güçlendirmesinin sağladığı avantajla birlikte başlattığı savaşta katliam alarak otuz beşinci dakikada maçtan zaferle ayrıldı.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir