League of Legends

5Mid Özel: Türk Hava Yolları, League of Legends sahnesine adım atıyor

Türkiye’nin en saygın şirketlerinden birisi olan Türk Hava Yolları, kaynaklarımızdan aldığımız bilgiye göre 2019 yılında sistem değişikliğine giden Vodafone Freezone Şampiyonluk Ligi’ne başvuru yaptı. 

2015 yılından bu yana mükemmel bir gelişim gösteren Şampiyonluk Ligi’ni önümüzdeki yıl büyük bir değişim bekliyor. Ligin resmileşmesinden itibaren sekiz takım ile oynanan lig önümüzdeki yıl on takım ile oynanacak ve tıpkı franchising sisteminde olduğu gibi ligimizde de düşme olmayacak. Takımlar üç yıl boyunca ligde kalma garantisi elde edecek. Bu, ekonomik anlamda organizasyonlara büyük bir esneklik sağlayacak.

VFŞL’ye başvurular Ağustos ayında tamamlanmıştı. Şu anda Riot Games, yurt dışında bir şirket ile ortak çalışarak başvuruları eliyor. Herkesin merak ettiği sorulardan birisi ligdeki yeni takımların hangi organizasyonlar olacağı. Şu anda birçok spekülasyon ortaya atılsa da kaynaklarımızdan aldığımız bilgiye göre Türk Hava Yolları lig için başvurusunu gerçekleştirmiş durumda.

Şu anda Türkiye Espor Federasyonu’nun yönetim kurulunda da yer alan Emir Dişli’nin başvurusuyla lige atılmayı planlayan THY’nin slot başvurusu geçersiz olsa dahi bir sponsorluk ile önümüzdeki yıl VFŞL’de yer alması bekleniyor. Baktığımızda partnerlik sisteminde yeni yatırımcılar önemli bir yer tutuyor. Ekosistemin gelişmesi adına bu yatırımcıların sisteme dahil olması büyük bir etki yaratacaktır. Özellikle de THY gibi dünyaca ünlü bir şirketin League of Legends takımı kurması dünya basınında da dikkat çekecektir. Bununla birlikte henüz şu anda çok bilgi bulunmasa da önümüzdeki günlerde lige başvuran takımların kim olduğu daha da netlik kazanacaktır.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir