League of Legends

Tutuştur, 8.6 yamasında güçlendiriliyor

Riot Games

League of Legends’ta agresif oyuncuların en sevdiği sihirdar büyülerinden olan Tutuştur, PBE sunucusundaki güncellemeye göre 8.6 yamasında önemli bir güçlendirme alacak.

Özellikle orta koridoru rakibine dar eden suikastçı şampiyonlara önemli bir tehdit unsuru olarak altınan sihirdar büyüsü, bundan böyle 70-410 yerine 80-505 hasar uygulayacak. Tutuştur’a maruz bırakıldıktan sonra kulemizin altına doğru kaçıp ölümü beklediğimiz o acı verici süreç de böylece daha fazla can yakacak. Kaç kez 1 canla Tutuştur’dan kurtulduğumuzu veya biz kullandığımızda da rakibin 1 canla hayatta kalmasını heyecanla izlediğimizi sayarak bitiremeyiz.

Riot Games’in bu değişkliği uygulamasının arkasında ise son dönemde metaya sokmak istediği erken oyun agresifliği yatıyor. Hali hazırda minyon dalgalarını temizlemek zorlaşırken, daha fazla takas ve daha fazla aksiyon yavaş yavaş profesyonel sahneye de yaklaşıyor. Bu değişiklikler normalde görmeye pek alışık olmadığımız Zed, Yasuo, Katarina ve bazen de Talon gibi tekli derecelinin olmazsa olmaz şampiyonlarını oyunun en iyilerinin ellerinde görmemizi sağlayabilir.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir