League of Legends

Tyler1 Twitch’te izlenme rekoru kırdı

Uzun bir süre sonra Legaue of Legends’taki yasağı kaldırılan Tyler1, dün gece açtığı yayın ile Twitch’te izlenme rekoru kırdı. Daha önce SK Telecom T1 oyuncusu Faker’ın 250k anlık seyirci rekorunu egale eden ünlü yayıncı, anlık 400k’ya yakın izleyiciye hitap etti.

İki yıl önce oyunun en toxic oyuncusu olarak gösterilen ve bolca hayranı olmasına rağmen Riot Games tarafından banlanan Tyler1, “düzelmiş” bir şekilde yayın hayatına geri döndü. Yasaklı olduğu süre zarfında da yayın açan Tyler1, son olarak Tyler1 Championship Series adı altında ufak bir turnuva düzenlemişti. T1’in yayıncılığın şov kısmına ciddi bir emek harcadığını söylemek gerekiyor. Hem Twitter’da hem de Twitch’te yarattığı karakter ile herkesin sempatisini toplamayı başaran oyuncunun yasağının kalkması bir süredir gündemdeydi. Sonunda ünlü yayıncı Twitch’te kendi oyunlarını yayınlamaya başladı.

Dün gece itibariyle Faker’ın rekorunu 380k anlık izleyici ile kıran T1, Twitch’i de bozdu. Yayın açtığı sırada Twitch çökerken bu sorun kısa bir süre sonra çözüldü. T1’in sohbet kısmı uzun bir süre sadece abonelik bildirimleriyle doluydu. Bilgilere göre T1, yayınının ilk iki saatinde saniyede 4 abonelik aldı. Bağış sayısını da buna dahil ettiğimizde Tyler’ın yayın yapmadığı süre içerisinde kazanabileceği parayı iki saatlik dilimde telafi ettiğini söylemek mümkün.

Oynadığı ilk oyunda imza şampiyonu Draven yasaklansa da Tristana seçen ve oyun içinde de olumlu mentalitesini sürdüren T1’in anlık 380k izleyici yakalaması büyük bir başarı. Bu aynı zamanda yayıncılık sektörünün de söylendiği gibi yavaş yavaş bitmediğini, aksine çok büyük bir potansiyele sahip olduğunu da gösteriyor.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir