League of Legends

Unicorns of Love, EU LCS 2017 Bahar Mevsimi’nde ikinci finalist oldu

flickr.com/lolesports

EU LCS 2017 Bahar Mevsimi’nde finalin adı belli oldu.  Yarı Final’de Misfits ile karşılaşan Unicorns of Love, rakibini 3-1’lik skorla geçerek G2 Esports’un finaldeki rakibi oldu.

52 dakika süren ilk oyunda orta koridora ilginç bir şekilde Corki’yi alan MSF, oyunun erken aşamasını geride kapatmasına rağmen UOL’un Baron bölgesindeki hatası sayesinde oyuna tutunabildi. Xerxe’nin Baron çaldığı karşılaşmada, takım sinerjisi ve koordinasyonunda fark yaratan UOL, makro oyundaki başarısıyla ilk oyundan galip ayrıldı. İkinci karşılaşmada oynadığı Orianna ile ilk dakikalarda skor alan PowerOfEvil, oyunun ilk 20 dakikası boyunca takımının en önemli hasar kaynağı oldu ve takımının yapmaya çalıştığı oyunlarda odak noktadaydı. Erken oyunu geride kapatan UOL, rakibinin ters pozisyonda kalması aldığı Baron’la oyuna tutundu ve daha sonra da kontrolü hiç kaptırmadı. Vladimir ve Rumble ultileri sayesinde rakibi takım savaşlarında eriten UOL, ikinci maçı da almasını bildi.

Üçüncü oyunda rakibinin planını bozmak zorunda MSF, bu yönde seçimlere giderek orta koridor Lulu, üst koridora ise fiziksel hasar Kennen seçimini yaptı. Bu iki seçimi Ashe ultisiyle destekleyen MSF, UOL’un genel oyun planını bozma konusunda başarılı oldu. Takım olarak iyi bir sinerji gösteren MSF, büyük çoğunluğunu üstün götürdüğü karşılaşmayı alarak seriyi 2-1’e getirdi. Dördüncü oyunda da aynı stratejiyi uygulamaya çalışan MSF, orta koridora Kayle’ı seçerek ilginç bir tercih gerçekleştirdi. UOL ise buna cevap olarak açıkta kalan Vladimir’i Exileh’ın ellerine bıraktı. İlk dakikalarda Vladimir’in haritanın çeşitli bölgelerinde skorlar alması karşılaşmanın seyrini bütünüyle etkiledi. Öyle ki, Vladimir’in güçlenmesine paralel olarak takım savaşlarında taşıyıcılara büyük hasar çıkartabilen UOL, 26. dakikada rahat bir galibiyetle seriyi alarak finale çıktı. Son oyunda üst koridor haricinde varlık gösteremeyen MSF, bütün koridorlarını ağır bir şekilde kaybetti.

Seriyi 3-1 kazanan Unicorns of Love, 23 Nisan’da oynanacak finalde G2 Esports’un ardından ikinci finalist olmaya hak kazandı. Finaller, Almanya’nın Hamburg şehrinde gerçekleşecek. Hamburg’da yer alan The Barclaycard Arena’da düzenlenecek olan finallerde, 22 Nisan’da Fnatic ile Misfits üçüncülük karşılaşmasına çıkarken 23 Nisan’da ise Bahar Mevsimi’nin Şampiyonu’nun belirleneceği G2 Esports – Unicorns of Love mücadelesi oynanacak.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir