League of Legends

Unicorns of Love, Neon’u transfer etti

EU LCS ekiplerinden Unicorns of Love, nişancı rolüne yedek oyuncu olarak Neon’u transfer etti. Takım, Samux’un sağlık problemlerinden ötürü böyle bir hamle gerçekleştirdiğini açıkladı. 

Avrupa’nın en istikrarlı takımlarından birisi olarak UOL’u göstermemiz mümkün. Hemen hemen her mevsim kadro değişikliği yaşamasına rağmen oyununu üst sıralardaki takımlarla yarışabilecek seviyeye çekebilen takım, yetenekli ve tecrübesiz oyuncuları profesyonel sahneye katma konusunda büyük bir başarı yakalamış durumda. Bunda koç kadrosunun ve yönetiminin büyük bir payı bulunuyor. Samux da bu oyunculardan birisi. Uzun bir süre önce ülkemizde de Atlas forması giyen Samux, şu anda EU LCS’in en iyi nişancılarından birisi olarak gösteriliyor. Takımı tek başına sırtlama potansiyeline sahip olan Samux, ne yazık ki UOL’un geçtiğimiz mevsim finallerine katılmasını sağlayamadı.

Resmi sitesinden bir açıklama yapan takım, bir süredir Samux’un sağlık problemleri yaşadığını duyurdu. Üç hafta boyunca hastanede yatan oyuncunun şu an kendisini iyi hissettiğini, fakat gelecekte oluşabilecek muhtemel sağlık problemlerine karşı çözüm üretmek adına yedek bir nişancı transfer edildiği de açıklamada yer aldı. Millenium takımında yer alan Neon’u transfer eden UOL, oyuncunun doğru mentaliteye sahip olduğunu ve takıma çok iyi uyum sağladığını, bu transferin Samux’un üzerindeki baskıyı da kaldıracağını belirtti.

Yedek olarak transfer edilen Neon’un aktif olarak karşılaşmalarda yer alıp almayacağı ise henüz bilinmiyor. Önümüzdeki yıl franchise sistemine geçecek olan EU LCS’te takımların şimdiden Akademi takımlarını oluşturduğunu ve Neon’un uzun vadeli düşünülmüş bir transfer olduğunu da tahmin edebiliriz.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir