League of Legends

Vadi’nin Alameti hakkında her şey

Sezon 6 öncesi oyundaki değişikliklerin bir bölümü belli olurken, değişikliklerde en çok dikkati çeken konulardan birisi oyuna yeni gelen Vadi’nin Alameti adlı canavar. Oyundaki bu yeni canavar hakkındaki şu an için açıklanan her şeyi sizler için derledik.

Sezon 6 değişikliklerinin yapıldığı açıklamada Riot Games, üst koridor oyuncularının ejder ya da 1’e 1 savaşlar dışında oyuna olan etkisinin azlığından ve bu etkisizlikten dolayı üst koridor oyuncularını kendilerini bir adada hissettiğinden bahsetmişti. 15. dakikadan önce de üst koridor oyuncularını aktif bir şekilde oyuna dahil etmeye kararlı olan şirket, bu amacına Vadi’ye getireceği Vadi’nin Alameti adlı canavar ile ulaşmaya çalışıyor.

Peki Vadi’nin Alameti nedir? Vadi’nin Alameti, Baron Nashor’un çıktığı yerde çıkacak, kendisini öldüren oyuncuya güçlendirme sağlayacak bir canavar.

https://www.youtube.com/watch?v=KBwoOqxfPXg

Vadi’nin Alameti, videoda da görüldüğü gibi öldürülmesi çok zor olmayan bir canavar olarak düşünüldü. İlk olarak 4. dakikada çıkan canavar, kesildikten 5 dakika sonra tekrardan çıkacak. 19:45’te haritadan kalkacak olan canavar, eğer o dakikada/saniyede öldürülmeye çalışılıyorsa, haritadan kalkma zamanı 19:55’e esneyecek. 19:55’e kadar öldürülemeyen Vadi’nin Alameti, oyuncular ne durumda olursa olsun haritadan kalkacak.

Vadi’nin Alameti yakın dövüş ile oyunculara hasar veriyor. Hatta, oldukça fazla hasar verdiğini söylesek yanılmış olmayız. Vadi’nin Alameti’nin gözü hep açık, ve kendisine arkadan hasar veren şampiyonlar, Vadi’nin Alameti’nin canının %15’ini gerçek hasar olarak zarar verebiliyor. Menzilli şampiyonlar kendisine saldırdığında ise %35 daha az hasar alıyor. Bu yaratığın sadece üst koridor şampiyonu ve ormancı tarafından öldürüleceği göz önüne alındığında, menzilli şampiyonların Vadi’nin Alameti’ne karşı bu kadar az hasar vermesi doğal gözükmekte. Elbette bu durum, takımların koridor değişikliği stratejilerini tekrardan gözden geçireceği anlamına da geliyor.

Vadi’nin Alameti’ni öldüren takımda, tüm oyuncular 50 altın kazanacak. Yaratığın en özelliği ise öldürüldükten sonra kendisini öldüren şampiyona verdiği güçlendirme. “Doom’s Eve” olarak adlandırılan güçlendirme, şampiyonun hasarını (gerçek hasar hariç) %10 arttırıyor ve güçlendirme süresince +40 hareket hızı sağlıyor. Öldüren şampiyon, tıpkı Baron güçlendirmesi gibi, üssüne daha hızlı dönecek. Ayrıca yine Baron güçlendirmesine benzer bir şekilde, Vadi’nin Alameti’ni öldüren şampiyonun etrafındaki minyonlar +%40 atak hızına sahip olurken, minyonlar ofansif bir güçlendirmeye sahip olmayacak. Aynı zamanda minyonlar, bu güçlendirmeye bağlı olarak defansif bir kuvvet elde edemeyecekler.

Vadi’nin Alameti ile ilgili şu ana kadar açıklanan bilgiler bunlar. Riot Games, ilerleyen günlerde büyük bir blog yazısı yayınlayacağını, Vadi’nin Alameti’ni oyuna yerleştirmelerindeki amaçlarını ve PBE’den elde ettikleri geri bildirimleri açıklayacağını bildirdi.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir