League of Legends

Vander, Vitality’ye transfer oldu

flickr.com/lolesports

Geçtiğimiz mevsimi Schalke 04 ile EU CS’de geçiren tecrübeli destek oyuncusu Vander, EU LCS ekiplerinden Vitality’ye transfer oldu. Organizasyon, yeni koç YamatoCannon’ın isteği üzerine tamamı Avrupalı oyunculardan oluşan kadro kurmak adına Irean, Hachani ve GBM ile yollarını ayırdığını da açıklamada belirtti.

2017 Bahar Mevsimi’ni hayal kırıklığı ile kapatan Vitality, Yaz Mevsimi’ne güçlü bir şekilde girmek istiyor. Destek rolündeki Hachani’den bir türlü istediğini alamayan ekip, bundan ötürü karşılaşmalarda fazlasıyla zorluk çekmişti. Takımın geri kalanı da bekleneni vermeyince ekip ligi B grubunda dördüncü sırada bitirmiş ve mevsim finallerine kalamamıştı. Koç pozisyonuna Splyce’tan YamatoCannon’ı transfer eden VIT, destek rolüne de Avrupa’nın en iyi oyuncularından birisi olarak gösterilen Vander’ı transfer etti.

Roccat ile uzun bir süre oynadıktan sonra Jankos’la H2K’ye transfer olan oyuncu, takım ile Worlds 2016’ta da mücadele etmiş ve Yarı Final görmüştü. Vander, istikrarlı bir oyuncu olmasının yanı sıra oyun içinde de oldukça etkili bir lider. H2K’nin alt koridora Koreli getirmesinin ardından EU CS’de Schalke 04 forması giyen oyuncu, takım ile normal sezonu domine etmesine rağmen LCS’e yükselememişti.

Vitality, sağlam bir koç ve iyi bir destek ile Yaz Mevsimi için fena bir konumda değil. Bahar Mevsimi’nde izlediğimiz kötü oyunun temel nedeni oyuncular arasındaki sinerji eksikliği ve plansızlıktı. Vander’ın tecrübesi ile bu eksiklikleri kapatacağını söylememiz mümkün. Takımın kadrosu ise şu şekilde:

  • Üst koridor: Cabochard
  • Orman: Djoko
  • Orta koridor: Nukeduck
  • Nişancı: Steelback
  • Destek: Vander
Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir