League of Legends

Vasilii, kız arkadaşını tehdit etmesi sebebiyle 2 yıllık men cezası aldı

Profesyonel League of Legends oyuncusu Li “Vasilii” Wei Jun, kız arkadaşını fiziksel şiddetle tehdit etmesi sebebiyle 2020 yılına kadarki Riot Games organizasyonlarına katılmaktan men edildi.

Riot Games profesyonel oyuncuların oyun içi ve turnuvalardaki eylemlerinin yanı sıra gündelik yaşantıları ve sosyal medya üzerindeki davranışlarını da mercek altına alıyor. Buna göre ahlaki olarak iyi bir profesyonel oyuncunun yapmaması gereken hareketleri yapan oyuncular ciddi cezalara çarptırılabiliyor. Örneğin geçtiğimiz sene HWA’nın başarılı üst koridor oyuncusu Marshall ve CLK’nin ormancısı Rawbin, aralarında geçen Twitter tartışmasından ötürü ciddi bir men cezasına çarptırılmıştı.

Şimdi de Riot Games tarafından yapılan duyuru ile Vasilii’nin 2020 yılına kadar ban yediği kamuoyuyla paylaşıldı. Yayın sırasında kız arkadaşını fiziksel şiddet ile tehdit eden oyuncunun 2 yıllık men cezası almasına karar verildi. Bu haberin hemen ardından oyuncunun takımı Newbee’nin Twitter açıklaması geldi ve Vasilii olan sözleşmenin sonlandırıldığı takipçilerle paylaşıldı. Tehditler sonrası polise başvuran tecrübeli oyuncunun kız arkadaşı, Vasilii hakkında, kendisine ve evdeki eşyalara zarar vermesini sebep göstererek suç duyurusunda bulundu.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir