League of Legends

Viktor 8.11 yamasında iyileştirme alıyor

Orta koridor metasının kıyıa köşede kalmış tercihlerinden Viktor, geçtiğimiz gün açıklanan PBE yama notlarına göre Q ve R yeteneğine iyileştirme alıyor. 

Taliyah, Karma ve Zoe gibi şampiyonların domine ettiği orta koridor şampiyon havuzunun son zamanlarda çeşitlilik bakımından oldukça iyi bir dönemde olduğunu söylemek gerekiyor. Son olarak Berlin ve Paris’te düzenlenen MSI 2018 grup aşamasında tam 16 farklı şampiyon orta koridorda oynandı. Bu geniş havuzun altında yatan nedenlerden birisi takımların farklı kompozisyonlara popüler olmamasına rağmen farklı şampiyonları entegre edebilmesi yatıyor. Turnuvada bu kadar farklı şampiyon oynanmasına rağmen Viktor’u görmeyişimiz ise sürpriz oldu diyebiliriz.

Son zamanlarda orta koridorda tercih edilen AP şampiyonların dahi Komuta Sancağı aldığına şahit olmuştuk. Vel’koz ve Karma bu tercihlere birer örnek. Bununla birlikte hala minyon temizleme mekaniği yüksek olan şampiyonlar oldukça değerli. Viktor’un da hem E hem de Q yeteneğiyle minyon temizlemesi en güçlü şampiyonlar arasında yer alması, yavaş yavaş popülerliğinin geri geleceğine işaret. Şu anda oldukça iyi bir durumda olan şampiyon, PBE yama notlarına göre iyileştirme alıyor.

 • Buna göre;
 • Şampiyonun Q yeteneğini kullandıktan sonraki otomatik atağının hasarı 20/40/60/80/100’den 20/50/80/110/140’a yükseltildi.
 • Şampiyonun R yeteneğinin AP oranı %60’dan %70’e yükseltildi.

Q yeteneğine gelen ufak iyileştirme oyun sonuna yönelik olsa da ultiye gelen %10 AP oranı artışı oldukça önemli. Bu değişiklikler küçük gözükmesine rağmen zaten iyi performans sergileyen şampiyonun tekrar metaya gireceğinin işareti. Viktor şu anda %47 kazanma oranına sahip.

3 Yorum

3 Comments

 1. Taha Kaymakçı

  24 Mayıs 2018 at 13:17

  Viktor oynandı EVOS-SUP maçında !!

  • Zafer Zırhlı

   Zafer Zırhlı

   24 Mayıs 2018 at 13:39

   Uf, grup aşamasını esas almıştım. Editleyeyim, teşekkürler.

   • uğur

    24 Mayıs 2018 at 20:34

    geç aşamada güçlendirilmesi iyi olmuş çünkü oyunun başında zayıf olduğu için riskli bir şampiyon. şuan bu riski almaya değecek. muhtemelen metaya girecek competitivede izlemek bir zevk olacak bu arada malzahar ve viktorun metada olması crown’ında kötü performansını yükseltecektir

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir