League of Legends

Volibear ve Jarvan’a iyileştirme geliyor

Bir süredir gözden düşen orman şampiyonlarına odaklanmak isteyen Riot Games, aralarında Volibear ve Jarvan’ın da bulunduğu bir grup şampiyona iyileştirme getireceğini açıkladı. Geliştirici bloğunda Meddler’in yaptığı duyuruya göre bu güncellemelerin bir kısmı 7.6 yaması ile oyuna gelecek. 

Sezon 7’nin en güçlü pozisyonu olan orman, hali hazırda belirli şampiyonlar tarafından domine ediliyor. Zırh deşme eşyalarının popülerleşmesi ile Graves’in tekrar agresif bir şekilde yükseldiğini gördüğümüz metada tank şampiyonların (ki bu noktada Ivern önemli bir istisna) popülerliğini yavaş yavaş düştüğünü görüyoruz. Özellikle profesyonel sahnede oldukça kısır olan orman metasına müdahale etmek isteyen Riot Games, 7.6 yaması ile bir grup şampiyona iyileştirmeler getirmeyi planlıyor.

Profesyonel League of Legends karşılaşmalarında özellikle de Sezon 4’te sıklıkla tercih edilen Jarvan ve Volibear, bu grup arasında yer alıyor. Jarvan’ın şu an için  çok ortada bir konumda olduğunu belirtmek gerekiyor. Yeteri kadar hasar çıkartamayan şampiyonun birkaç kez orta koridorda oynandığına şahit olsak da, çok  istisnai durumlar dışında bir süredir ortalıkta gözükmüyor. Jarvan’a getirilecek ilk iyileştirme, şampiyonun W yeteneğinin güçlendirilmesi olacak. Öte yandan Volibear ise hiçbir zaman tercih edilebilir bir ormancı olmadı. Bir süre EU LCS’te tercih edilse de, Volibear’a getirilecek değişikliklerin daha çok SoloQ oyuncularını ilgilendireceğini belirtelim.

Öte yandan değişikliğe uğrayacak diğer şampiyonlar ise Nunu, Fiddlesticks, Nidalee ve Amumu olarak açıklandı. Nidalee’nin tekrar ormana dönmesi League of Legends seyircileri için iyi haber olarak nitelendirilebilir. Bununla birlikte Q yeteneğine getirilen değişiklikler ile bir anda popüler olan fakat aldığı nerfler sonrası hemen hemen hiç oynanmayan Nunu da iyileştirmelerden nasibini alacak. Amumu da SoloQ oyuncuları için önemli bir şampiyon. Son olarak Fiddlesticks ise yeni orman ile beraber adeta “ölü” bir konumda. Orman kamplarındaki canavarların sayılarının arttırılması Fiddlesticks’in temizleme süresini ciddi oranda düşürürken, E yeteneğine getirilecek iyileştirmeler ile şampiyonun tekrar oynanabilir olması amaçlanıyor.

Henüz Volibear ve Amumu değişiklikleri hakkında bir bilgi bulunmuyor. Bu güncellemelerin 7.6 yaması için öncelikle PBE’de test edilmesi, ardından oyuna getirilmesi bekleniyor.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir