League of Legends

Wild Card All Star Turnuvası 1. gün

Ülkemizin de katıldığı Avustralya’da düzenlenen Wild Card All Star Turnuvası’nın ilk gün karşılaşmaları tamamlandı. 1v1 etkinliğinde oyuncularımız oldukça iyi performans gösterirken, Thaldrin, Naru ve HolyPhoenix bir üst tura çıktı. 5v5 maçlarda ise ne yazık ki takımımız Uzakdoğu Asya takımına yenildi fakat Bağımsız Devletler Topluluğu’nu yenmeyi başardı.

Turnuva, 1v1 maçları ile başladı. ARAM haritasında oynanan karşılaşmalarda ilk karşılaşmalarda All Star takımımızda yer alan Naru, rakibi D4ra’yı yenerek bir üst tura geçmeyi başardı. Günün ilk yarısındaki karşılaşmalarda Brezilya, rakiplerine büyük bir üstünlük kurmayı başardı. Oynadığı Latin Amerika ve Japonya maçlarının her ikisini de kazanan Brezilya, turnuvanın favorilerinden olduğunu kanıtladı. Ev sahibi Okyanusya rakibi Uzakdoğu Asya’ya yenilirken, Latin Amerika takımı, Brezilya’ya yenilmesine rağmen Bağımsız Devletler Topluluğu’nu yenmeyi başardı.

Günün ikinci yarısında ise temsilcimiz Türkiye’nin iki maçı bulunmaktaydı. İlk maçta Uzakdoğu Asya takımı ile karşılaşan takımımız, rakibine üstünlük kuramadı ve maçı kaybetti. Uzakdoğu Asya takımında G4 ve Sofm’un takımı Lee-Yasuo kombosuyla takımı taşıdığını söyleyebiliriz. İkinci karşılaşmamızda ise Türkiye, Bağımsız Devletler Topluluğu’nu yenmeyi başardı. Bu maçta Irelia-orta koridor gibi daha önce Faker’ın oynadığını gördüğümüz seçimler yapan takımımız, Crystal’ın harika Elise oyunu ile maçı kazandı ve ilk günü 1-1 skoru ile bitirdi.

Turnuvanın son etkinliği olan 1v1 maçlarında ise 3 oyuncumuz mücadele verdi. HolyPhoenix, rakibi Raydere’i elerken, Thaldrin ise Evi’yi yenmeyi başardı. Son olarak Crystal ise, GPL’in yıldız orta koridor oyuncusu G4’a ne yazık ki yenilerek bir üst tura çıkamadı.

Günün 5v5 toplu sonuçları şu şekildeydi:

  • Brezilya 1-0 Latin Amerika
  • Uzakdoğu Asya 1-0 Okyanusya
  • Brezilya 1-0 Japonya
  • Latin Amerika 1-0 Bağımsız Devletler Topluluğu
  • Türkiye 0-1 Uzakdoğu Asya
  • Japonya 1-0 Okyanusya
  • Türkiye 1-0 Bağımsız Devletler Topluluğu

1v1 karşılaşmaların sonuçları ise şu şekilde oldu:

[row][column size=’1/2′]

Arce 0-1 Kami

Dimajke 0-1 Carbon

D4ra 0-1 Naru

Revolta 0-1 WhiteLotus[/column][column size=’1/2′]

Raydere 0-1 HolyPhoenix

Seiya 1-0 Ryoo

Evi 0-1 Thaldrin

G4 1-0 Crystal[/column][/row]

Wild Card All Star turnuvasının 2. gün programı ise şöyle:

iwca-day-2

Etkinlik Türkiye saati ile yine 03.00’da başlayacak. Turnuva ile ilgili tüm gelişmeleri sitemizden takip edebilirsiniz.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir