League of Legends

Wildcard Türkiye 2015 1. gün maçları

Ülkemizde düzenlenen ve 2015 Dünya Şampiyonası’na Wildcard sunucularından kimin katılacağını belirleyecek olan International Wildcard 2015 Turnuvası başladı. Normal takvime göre dün (26 Ağustos) oynanması gereken karşılaşmalar, teknik aksaklıklar nedeni ile bugüne ertelenmişti. Günün ilk maçı Chiefs ile BKT arasında oynanırken ortaya çıkan problemin İnternet kaynaklı olduğu belirtilmiş ve Riot Games Türkiye ofisi maçların bugün oynanacağını duyurmuştu.

İki farklı ülkede gerçekleştirilen Wildcard Turnuvası’nın ülkemizdeki ayağında Bangkok Titans, Chiefs, Dark Passage ve Detonation FocusMe takımları mücadele ediyor. Şili’de gerçekleştirilen turnuvada ise Kaos Latin Gamers, Hard Random ve Pain Gaming yer alıyor. Her iki ülkede düzenlenen turnuvanın şampiyonu ise Dünya Şampiyonası’na gitmeye hak kazanacak.

[Wildcard 2015’te 2. gün maçları başladı]

International Wildcard Turnuvası’nın ilk gününde temsilcimiz Dark Passage tüm takipçilerini üzerken, şaşırtıcı sonuçlara da tanık olduk. Tüm maçları Mavi taraftaki takımlar kazanırken, günün en büyük sürprizi, turnuvanın en kötüsü olarak değerlendirilen Japon temsilcisi DetonatioN FocusMe’den geldi. Dark Passage’a mağlup olan takım, sonraki iki maçında Chiefs ve Bangkok Titans’ı mağlup etmeyi başararak Chiefs ile birlikte günü iki galibiyet ile kapatmayı başardı. Chiefs ve DFM’in iki galibiyet birer mağlubiyet aldığı bugün, DP ve BKT de birer galibiyet ile tabloda son iki sırayı paylaştı. Bu sonuçlar ile birlikte yarın her şeyin değişebileceği bir Wildcard izleyebileceğimizi belirterek, temsilcimiz Dark Passage’a yeniden başarılar dilemek istiyoruz.

[accordion title=’Wildcard 2015’te günün maçları’] [accordion title=’Wildcard 2015’te puan durumu’]iwc tablo[/accordion] [accordion title=’Wildcard 2015’te yarının programı’]
  • DetonatioN FocusMe – Dark Passage
  • Bangkok Titans – Chiefs ESC
  • Dark Passage – Bangkok Titans
  • Chiefs ESC – DetonatioN FocusMe
  • Dark Passage – Chiefs ESC
  • Bangkok Titans – DetonatioN FocusMe[/accordion]

Chiefs ESC 1-0 Bangkok Titans

Maçın başında kontrolü eline almayı başaran Chiefs ekibi özellikle alt koridor ikilisinin ikiye iki takaslardan skor çıkarmasıyla ellerinde bulunan Kalista’yı takım savaşlarında çok iyi kullandı. Chiefs ekibi skorda büyük bir avantaj yakalasa da bunu altın farkına çeviremedi ve karşısında direnmeyi başaran bir Bangkok Titans takımı buldu. Zaman zaman bazı takım savaşlarını kaybetmesine rağmen Chiefs takımı baron için yapılan son savaşta sağlam pozisyon alıp doğru hedeflere odaklanarak savaşı kazanmayı bildi. BKT’nin sağlam direnişiyle 50. dakikaya kadar uzayan mücadelede baron güçlendirmeli minyonlar ile tekrar tekrar rakibinin üzerine giden Chiefs, nihayetinde oyunu bitirmesini bildi ve Uluslararası Wildcard 2015’in açılış maçında galibiyete uzanan takım oldu.


Dark Passage 1-0 DetonatioN FocusMe

Temsilcimiz Dark Passage’ın ilk maçı olan Detonation FocusMe eşleşmesi, yasaklama ekranından itibaren heyecan içerisinde geçti. DFM Zilean+Lulu+Tristana ile daha önceden gördüğümüz “JuggerTrist” kompozisyonu ile maça başlarken, DP’nin takım kompozisyonu ise daha geleneksel ve takım savaşı odaklıydı. Oyunun başındaki ejder savaşından 2 skor çıkarmayı başaran DFM, oyun sonuna dair umut vadetse de, Dark Passage’ın alt koridor ikilisi, DFM’nin alt koridorunu adeta yok etti. Braum+Kog seçimi ile DP Trist+Alistar ikilisini çok iyi zone’ladı ve büyük bir minyon farkı elde etmeyi başardı. DP’nin takım savaşına kafa kafaya girdiğinde yenilmeyeceğini biliyorduk. Takım da doğru savaşları seçerek eksik savaşmamaya dikkat etti. Zeitnot’un harika pozisyonlanması ve Naru’nun oyun ortasında güçlenmesi ile takım savaşı kaybetmeyen DP, aldığı baronu oldukça etkili kullanarak iki inhibitör açmayı başardı. Bundan sonra işi oldukça kolaylaşan temsilcimiz maçı kazanmasını bildi. Detonation FocusMe, alışık olmadığımız bir kompozisyon kurmasına rağmen kompozisyonunu yanlış oynayarak Tristana’yı kullanamadı. International WildCard 2015’te ilk galibiyetini alan takımımız, turnuvanın favorisi olduğunu da herkese gösterdi.


DetonatioN FocusMe 1 -0 Chiefs ESC

Temsilcimiz Dark Passage’a karşı oluşturduğu zayıf kompozisyona oranla bu sefer daha sağlam seçimlerle vadiye çıkan Japon temsilcisi DetonatioN FocusMe alt koridorda gerçekleşen ilk savaşta saldırı gücü taşıyıcılarının skorları toplamasının ardından ciddi bir snowball yaşadı. Chiefs takımı da iyi bir kompozisyon oluşturmasına karşın geride kalmanın verdiği dezavantajdan dolayı rakibin hamlelerine cevap veremedi. Doğru zamanda doğru takım savaşlarını bekleyen DetonatioN FocusMe altın farkını da sürekli açtı. Diana ve Kalista ile hasarda zirveye ulaşan Japon temsilcisi doğru hedeflere odaklanarak rakibinin önemli şampiyonlarını saf dışı bıraktı ve favori gösterilmediği maçı kazanmayı başardı.


Bangkok Titans 1-0 Dark Passage

İlk maçta tam anlamıyla Juggermaw olmasa da Kog’Maw üzerine oluşturduğu kompozisyonla Japon ekibine karşı harika performans gösteren temsilcimiz Dark Passage, bugün çıktığı ikinci maçta ise o çok etkili Juggermaw’ı oluşturdu. Her ne kadar bu kompozisyonu oluştursak da seçim yasaklamadan üstün çıkan taraf Diana ve Kalista’yı alan Bangkok Titans oldu. Maçın başında Diana üzerine güzel bir baskı oluşturmayı başarsak da devamı gelemedi. Hem koridorunda, hem de roam atarak kendisine skor çıkaran Diana gücüne güç katarak hasarda zirveye ulaştı. DP, Maokai gibi çok iyi peel yapabilen, Bard gibi de takım savaşı başlatabilen ve bitirebilen şampiyonları seçmiş olmasına rağmen Diana’ya dur demek mümkün olmadı. Juggermaw ile tam istediğini ortaya koyamayan temsilcimiz ikinci maçını kaybederken, Bangkok Titans da ilk galibiyetine ulaşmış oldu.


Chiefs ESC 1-0 Dark Passage

Önceki iki karşılaşmada Juggermaw gibi tek bir hedefe yönelik seçimler yapan temsilcimiz Dark Passage, turnuvanın güçlü rakiplerinden Chiefs’e karşı farklı bir kompozisyon oluşturdu. Turnuvada şu ana kadar etkisiyle dikkat çeken şampiyon olan Diana’yı alan DP yanına bir de Corki’yi ekledi. Chiefs ekibi ise Sivir ve Ahri gibi sürekli yüksek hasar potansiyelli şampiyonlara odaklandı. Maçın hemen başında iki skor çıkaran DP büyük bir avantaj yakalasa da Chiefs’in yaptığı rotasyonlara cevap veremeyerek elindeki büyük avantajı kaçırdı. Orta koridorda sürekli kamplanan Naru ise soloq oynuyormuş gibi davranıp tilt moduna girince işler iyice zorlaştı. Altın farkının 10 binlere kadar geldiği maçta DP rakibin inhibitörünü açmayı başarsa da nihayetinde bariz önde olan Chiefs ekibi maçı kazanan taraf oldu. Temsilcimiz Dark Passage ise ilk günü bir galibiyet iki mağlubiyet ile kapattı.


DetonatioN FocusMe 1-0 Bangkok Titans

Turnuvanın en kötü takımı olarak görülen DetonatioN FocusMe, Chiefs’e karşı aldığı galibiyet ile herkesi şaşırtmayı başarmıştı. Günün son maçında Bangkok Titans’a karşı Ahri-Ryze-Kog’Maw gibi önemli şampiyonları alan ekibe karşı Bangkok Titans ise Rumble-Irelia-Corki seçimlerinde bulundu. Ahri koridorda Irelia’ya karşı zorlansa da, bu maçta üst koridorda ormancı baskınıyla bir skor alan Yutapon’un inanılmaz Ryze performansına şahit olduk. Aldığı skordan sonra alt koridora ışınlan atıp 3 skor daha alan Yutapon gerekli eşyalarını erkenden tamamlayarak takımını sırtladı ve 10 skora kadar ulaşmayı başardı. Rakipte bu duruma gelen bir şampiyon olunca karşılık vermekte zorlanan Bangkok Titans her ne kadar oyuna tutunmaya çalışsa da DetonatioN FocusMe inanılmaz bir baskı yaratmayı başardı ve oyunu kazanan taraf oldu. Bunun sonucunda turnuvanın en güçsüz takımı olarak görülen Japon temsilcisi günü 2 galibiyet 1 mağlubiyet ile kapattı.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir