League of Legends

Türkiye Wildcard 2015’te ilk gün maçları ertelendi

2015 International Wildcard Turnuvası’nın ilk gün maçları teknik aksaklıklar nedeniyle ertelendi. Turnuvanın ilk gününde böyle bir talihsizlik yaşanması büyük eleştirilere yol açarken, ilk gün maçlarının ne zaman oynanacağı ise hala belli değil.

2015 Dünya Şampiyonası’na katılmak için Wildcard bölgelerinden takımların mücadele ettiği International WildCard 2015 Turnuvası, Şili ve Türkiye olmak üzere iki ayrı ülkede düzenleniyor. İki grup halinde düzenlenecek olan turnuvada, her grupta ilk iki sırayı alan takımlar final karşılaşması oynayarak turnuvayı kazanmayı hedefliyor. Toplam takımın katıldığı turnuvanın ülkemizde düzenlenen ayağında Chiefs, Dark Passage, Bangkok Titans ve Detonation FocusMe takımları mücadele ediyor. Şili’de düzenlenecek turnuvaya ise Hard Random, Kaos Latin Gamers ve Pain Gaming takımları katılıyor.

[Wildcard 2015’te 1. gün maçları başladı]

Turnuvanın ilk karşılaşması olan Chiefs-Bangkok Titans eşleşmesi, bugün öğlen saatlerinde başladı ancak sonrasında gelen uzun süreli duraklatmalar yüzünden iptal edildi. Önce tekrardan oynanacağı söylenen karşılaşmanın, daha sonra yapılan açıklama ile ertelendiği duyuruldu. League of Legends Okyanusya’nın Twitter’dan yaptığı açıklamaya göre ilk gün maçlarının tamamı yarına, yani 27 Ağustos Perşembe gününe ertelendi.

Riot Games Türkiye ofisi de yayın hâlen açıkken Twitch sohbete bir açıklama yaparak, ilk gün maç programının gün içerisinde duyurulacağını açıkladı. Daha sonrasında lolespor’dan da aksaklık ile ilgili açıklama yapılırken, “4 bölgeden gelen şampiyonların mücadele edeceği Wild Card Elemeleri’nin grup aşaması, yaşanan altyapısal problemler sebebiyle ertelendi. Ekranları başındaki izleyicilerimizden, oluşan bu aksaklıktan dolayı özür diliyoruz.” ifadelerine yer verildi.

Ligimizde de ne yazık ki sık sık karşılaştığımız oyun durdurma işleminin WildCard 2015’te de gerçekleşmesi, oyun severler tarafından Riot Games Türkiye ofisinin organizasyonunun eleştirilmesine neden oldu. Şu an için tahminler arasında aksaklığın İnternet kaynaklı olduğu yönündeki görüşler öne çıkarken, uluslararası League of Legends arenasında Türkiye’nin bu şekilde sorunlarla gündeme gelmesi ve prestij kaybetmesi ise oldukça üzücü.

International WildCard 2015 Turnuvası’nın bundan sonraki programı bugün içerisinde belli olacak. Maçları ise lolespor adresinden canlı olarak takip edebilirsiniz.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir