League of Legends

Worlds 2017’de üçüncü gün sona erdi

Riot Games

Temsilcimiz 1907 Fenerbahçe Espor’un da sahne aldığı ve rakibi G2’ya boyun eğdiği üçüncü günde toplamda altı karşılaşma oynandı.

Günün açılış maçında iyi bir turnuva geçiren TSM ile Çin temsilcisi Team WE karşı karşıya geldi. 30 dakikadan fazla süren ve oldukça durgun geçen mücadelenin kazananı, son takım savaşında nişancısı Doublelift’in üçte üçüyle Team SoloMid oldu. Bu sonuçla birlikte TSM toplamda iki galibiyetle D grubunda liderlik koltuğunu ele geçirmeyi başardı. Günün ikinci maçında Flash Wolves ile Misfits kozlarını paylaştı. Yine durağan geçen bu karşılaşmanın kazananı, takım savaşlarını iyi oynayan Misfits oldu. Böylece Avrupa turnuvadaki ilk galibiyetiyle tanıştı. Bir başka EU LCS temsilcisi G2’nun sahne aldığı maçta temsilcimiz 1907 Fenerbahçe Espor rakibi hiçbir varlık göstermeyerek mağlup oldu ve grubunda son sıraya demir attı.

Günün en keyifli maçlarından birinde ev sahibi RNG ile Samsung Galaxy kozlarını paylaştı. Güçlü rakibi karşısında yıldız nişancısı Uzi ile sonuca giden RNG, tatmin edici bir performans ile zafere ulaşmayı başardı. Alınan sonuçla birlikte Çin temsilcisi grupta liderliği ele geçirmiş oldu. Bu keyifli maçın ardından SK Telecom sahne aldı. AHQ ile karşılaşan ekip, mücadelenin başlarında geriye düşse de, çok iyi takım savaşları çıkararak sonuca gitti. Böylece SKT grupta yoluna yenilgisiz devam etmiş oldu. Günün son karşılaşmasında ise C9 ile EDG karşı karşıya geldi. Seçim yasaklama ekranında körlemesine aldığı Syndra’ya karşın Lucian tercihinde bulunan EDG, bir nevi yemlendi ve C9, maçın başından itibaren kontrolü altında tuttuğu mücadeleyi kazandı.

Yarının takvimi ise şu şekilde:

 • 10:00 Team WE-Flash Wolves
 • 11:00 Misfits-Team SoloMid
 • 12:00 Gigabyte Marines-Immortals
 • 13:00 Fnatic-Longzhu Gaming
 • 14:00 1907 Fenerbahçe-Samsung Galaxy
 • 15:00 RNG-G2
1 Yorum

1 Yorum

 1. Sena Aleyna

  8 Ekim 2017 at 19:41

  “Temsilcimiz rakibi G2’ya boyun eğdi” cümlesi bu karşılaşmanın özeti gibi.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir