League of Legends

Worlds 2018’e katılacak takımlar belli oldu

Bu sene Güney Kore’de düzenlenecek Worlds 2018’e katılacak ekipler Vietnam şampiyonu ve LMS’in ön eleme oynayacak takımı dışında belli oldu.

1 Ekim’de başlayacak turnuvaya Amerika temsilcisi TSM ilk kez katılamayacak. Büyük bölgelerden 3 takımın katılacağı turnuvada mevsim şampiyonları, gauntlet turnuvası şampiyonları ve toplam şampiyonluk puanı en yüksek 2. takım katılacak. Toplam şampiyonluk puanı ise 2018 senesinin tamamında takımın gösterdiği başarıya göre belirlenecek.

Dünya Şampiyonasına katılacak takımlar:

NA LCS (Kuzey Amerika)

  • Team Liquid (Yaz Mevsimi şampiyonu)
  • Cloud 9 (Gauntlet turnuvası şampiyonu)
  • 100 Thieves (Toplam şampiyonluk puanı)

EU LCS (Avrupa)

  • Fnatic (Şampiyon)
  • G2 (Gauntlet turnuvası şampiyonu)
  • Team Vitality (Toplam şampiyonluk puanı)

LPL (Çin)

  • Royal Never Give Up (Yaz Mevsimi Şampiyonu)
  • Edward Gaming (Gauntlet turnuvası şampiyonu)
  • Invictus Gaming (Toplam şampiyonluk puanı)

LCK (Güney Kore)

  • Kt Rolster (Yaz Mevsimi şampiyonu)
  • Gen.G (Gauntlet turnuvası şampiyonu)
  • Afreeca Freecs (Toplam şampiyonluk puanı)

LMS (Tayvan, Hong Kong, Makao)

  • Flash Wolves (Yaz Mevsimi Şampiyonu)
  • Gauntlet turnuvası henüz sonuçlanmadı.
  • MAD Team (Toplam şampiyonluk puanı)

CBLOL (Brezilya)

  • KaBum! e-Sports (Yaz Mevsimi şampiyonu)

LCL (Rusya)

  • Gambit Esports (Yaz Mevsimi şampiyonu)

LJL (Japonya)

  • DetonatioN FocusMe (Yaz Mevsimi şampiyonu)

LLN (Latin Amerika Kuzey)

  • Infinity eSports (Yaz Mevsimi şampiyonu)

CLS (Latin Amerika Güney)

  • Kaos Latin Gamers (Yaz Mevsimi şampiyonu)

OPL (Okyanusya)

  • Dire Wolves (Yaz Mevsimi şampiyonu)

SEA (Güneydoğu Asya)

  • Ascension Gaming (Yaz Mevsimi şampiyonu)

TCL (Türkiye)

  • Bahçeşehir SuperMassive (Yaz Mevsimi şampiyonu)

VCS (Vietnam)

  • Yaz Mevsimi şampiyonu henüz belli değil.
2 Yorum

2 Comments

  1. Mehmet

    21 Eylül 2018 at 12:45

    Gruplarda Sup kimlerle eşlesirse eşleşsin ön elemeyi geçemez.Sup oldu olalı vizyonu hep aynı:TCL de herkesi yen yurdışına git şamar oğlanı olup dön.Stomage dışarıda her maç out jungle oluyor.Zorunlu gang atıyor birşey alamzsa oyun kartopu oluyor.Sup eğer EDG ile eşleşirse göreceğiz bu durumu Scout çok uyanık bir oyuncu.Ormancıları Haro ise karşı ormanı Mlxg(geri düşse bile karşı ormana girer) ile birlikte en çok seven ormancı.Karşıda Scout-Harovarken Royal Bandit maçındaki gibi Xerath alıp 25-30 dakikayı ölmeden geçiremez.

    Geçen yıl HKA gelmişti Fenerbahçe nin grubuna ve kura şansıyla kendini ana tabloya atmıştı.G-Rex gelse bile Sup un işi çok zor çünkü midleri Gbm in bire bir aynısı .O da Aatrox vs seviyor.Bence Grex in alt koridoru suptan iyi.

  2. Mehmet

    21 Eylül 2018 at 12:33

    Bütün ligleri takip ediyorum.Ön elemedeki takımların sıralaması ve yıldız oyuncuları
    1-EDG(Mid-Scout)
    2-C9(Mid-Jensen)
    3-G2(Mid-Perkz)
    4-Gambit(Mid-Kira)
    5-G-Rex(Adc-Stitch) Lms ten onlar gelecek bence
    6-Sup (Mid-Gbm)
    7-Dire Wolwes(jung-shernfire)
    8-KaBum (Adc-Titan)
    9-Detonation Fokus Me(Evi-Top)
    10-Infinity(Jung-SolidSnake)
    12-Kaos Latin Gamers(Jung-Tierwulf)

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir