League of Legends

Worlds 2018 şampiyonu Invictus Gaming oldu

Riot Games

Mükemmel bir performans ortaya koyarak rakibi Fnatic’i 3-0 yenen Invictus Gaming, Worlds 2018 Şampiyonu oldu. 

Şu ana kadar düzenlenen en heyecanlı Worlds olan bu yılki Dünya Şampiyonası birçok sürpriz sonuca ve çekişmeli maçlara sahne oldu. İlk defa çeyrek final eşleşmeleri bu kadar rekabetçi geçti ve birbirinden güzel performanslar ortaya kondu. Bu yıl ilk defa bir Kore takımı Yarı Final’e ulaşamadı. Bununla birlikte ilk defa üç tane Batı takımı Yarı Final’e kadar geldi. Fnatic ise 7 yılın ardından Final heyecanını tekrar yaşadı.

Karşılaşmalarda Invictus Gaming’in Fnatic’e karşı her alanda üstünlük kurduğunu gördük. İlk maçta harika bir seçim ekranı geçirerek orta koridora karşı seçim almayı başaran IG’de TheShy, Sion ile dahi takımını sırtlayarak solo kill alabileceğini gösterdi. IG’nin ilk maçtaki orta koridor odağı ikinci maçta üst koridora kaydı. Gragas-Irelia ikilisiyle oyunu tamamıyla kontrolü altına alan IG’de Ning’in kusursuz bir Gragas oyunu sergilediğini söylemek gerekiyor. Bwipo’yu üst üste 5 defa kesen IG’nin üst koridor-orman ikilisi maçı da takımına kazandır.

İlk iki maçta Bwipo ile Vadi’ye inen Fnatic, üçüncü maçta Soaz ile başladı. Soaz’in Urgot ile Aatrox’a üstünlük kurduğu karşılaşmada IG’nin kontrolü zaman zaman kaybetse de hiçbir zaman tam olarak geriye düşmediğini gördük. Broxah’nın neredeyse imkansız gözüken Baron çalışı Fnatic’e durumu stabilize etmesi için bir fırsat yaratsa da Jackeylove ve Rookie’nin hatasız takım savaşı performansları IG’ye maçı getirdi ve takım Worlds 2018 Şampiyonu oldu.

Final MVP’si ise özellikle ikinci maçta inanılmaz işler yapan Ning oldu. Çin, böylelikle 2018 yılındaki tüm kupaları kazanarak en iyi olduğunu ve Kore’yi geride bıraktığını kanıtladı.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir