League of Legends

Xayah 8.13 yamasında iyileştirilecek

Nişancı eşyalarının değişmesiyle güçsüzleşen şampiyonlar arasında yer alan Xayah, önümüzdeki yama iyileştirilecek. 

8.12 yamasının gelmesiyle PBE sunucusunda da 8.13 yaması için hazırlıklar başladı. Bugün yayınlanan yama notlarına göre Xayah’ın yeteneklerinde iyileştirme yapılacak. Değişiklikler şu şekilde:

Q: Çifte Hançer

  • Bekleme süresi 10/9/8/7/6’dan 9/8/7/6/5 saniyeye çekildi.

E: Keskin Çekim

  • Bekleme süresi 12/11/10/9/8’den 12/10.5/9/7.5/6 saniyeye çekildi.

Bu değişiklikler Xayah’ın bulunduğu durumu iyileştirmeye yönelik yapıldı. Bildiğiniz üzere şu anda meta oldukça karmaşık. Dolayısıyla “OP” olarak tanımlayabileceğimiz şampiyonlar dışında alt koridorda nişancı tercihi yapılmıyor. Lucian ve Kai’sa bu OP şampiyonlara verilebilecek en güzel örneklerden. Kritik vuruşa yönelen Ashe gibi şampiyonlar ise şu anda hemen hemen hiç tercih edilmiyor.

Bu metadaki alt koridor eşleşmelerini göz önünde bulundurduğumuzda Xayah’ın hiçbir avantajı bulunmadığını da söylemek mümkün. Özellikle Yasuo ve Irelia karşısında neredeyse hiç duramayan şampiyon, erken oyunda yeterli hasarı çıkartamıyor. İlk eşya olarak satın aldığı Canbiçen’in de güncellenmesiyle Xayah’ın optimal eşya dizilimi dağılmış durumda. Genelde oyuncular Fırtınabiçen’i tercih etse bu şampiyonun efektifliğini arttırmıyor.

Yeteneklerindeki bekleme süresinin azalması, özellikle Keskin Çekim’in daha sık kullanılabiliyor olması şampiyon için bir avantaj. Oyunun sonları düşünülerek yapılan bu değişikliğin şampiyonu ne denli etkileyeceğini ise hep beraber bekleyip göreceğiz.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir