League of Legends

Xerxe, NA LCS’ten gelen teklifleri değerlendiriyor

Riot Games

Unicorns of Love’ın başarılı ormancısı Xerxe, söylentilere göre hem Avrupa’dan hem de Amerika’dan teklifler aldı. Oyuncunun şu ana kadar üç NA LCS takımı ile görüştüğü, Avrupa’da ise Fnatic dışında tüm takımlardan teklif aldığı belirtiliyor. 

Ülkemizde Dark Passage forması giyen genç yetenek Xerxe, EU LCS’te bir yıl oynadıktan sonra kariyerinde önemli bir kararı almak üzere. DP ile TBF şampiyonluğu yaşayan oyuncu, ardından Unicorns of Love’a gitmiş ve 2017 Bahar Mevsimi’nde ligin en iyi çaylak oyuncusu ödülünü Caps ve Broxah gibi oyuncuları geride bırakarak almıştı. Bahar Mevsimi’nde UOL final oynamasına rağmen Yaz Mevsimi’nde takım aynı performansı gösteremedi. Takımda çeşitli problemler olsa da Xerxe’nin istikrarlı şekilde iyi oyun sergilediğini belirtelim.

Sezon arası transfer döneminin en sıcak oyuncularından birisi olan Xerxe, Per Sources’ın haberine göre NA LCS’ten üç takımdan teklif aldı. Yine aynı habere göre bu teklifi götüren takımlar arasında ilginç bir şekilde eski UOL menajeri Romain Beigard’ın yeni takımı OpTic Gaming’den transfer teklifi almadı. Öte yandan oyuncunun Fnatic dışında tüm EU LCS takımlarından teklif aldığını da belirtelim. Aynı zamanda UOL da Xerxe’ye sözleşmesini uzatmak için bir teklif götürdü. Franchising’in gelmesi ve Avrupa takımlarının finansal anlamda elinin daha da güçlenmesi ile oyuncunun UOL’da kalma ihtimali oldukça düşük görülüyor. UOL ise yıldız ormancısı takımdan ayrıldığı takdirde yerine transfer etmek için ormancı arayışlarına başladı.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir